Skocz do zawartości

rannik

Members
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O rannik

 • Ranga
  Przedszkolak

Ostatnio na profilu byli

249 wyświetleń profilu
 1. rannik

  Brązowe plamki na skórze

  A opalałeś/opalałaś się? Jeśli nigdy wcześniej nie mialeś podobnych przypadków objawów to ja bym się na Twoim miejscu wybrał do lekarza. Nie chce wietrzyć niczego niepokojącego, ale dla własnego spokoju trzeba to pokazać lekarzowi. Nie znam się, ale chyba możesz do razu uderzać do lekarza odpowiedniej specjalności jak na przyklad ta tutaj: https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/uslugi-medyczne/konsultacje-specjalistyczne/dermatologia-i-wenerologia-OcNsGZ Nie orientuje się tak dokładnie, ale moja siostra chyba nie potrzebowała skierowania - lepiej się jednak wcześniej upewnić. Tak czy inaczej ja bym tego nie zaniedbywał, bo to może być coś potencjalnie groźnego. Mam jednak nadzieję, że wszystko będzie ok. Zdrowia.
 2. rannik

  depilacja laserowa

  Dużo dobrego czytałem o depilacji laserowej.
 3. rannik

  Kredyt samochodowy

  Najlepiej zacznij od rozmowy ze sprzedawcą. Prawie każda marka ma swój bank który oferuje pakiet kredytu lub leasingu w połączeniu z ubezpieczeniem samochodu, darmowymi przeglądami a nawet wydłużonym okresem gwarancji. Kilka razy szukałem alternatywnego rozwiązania i było znacznie mniej korzystne. Ban związany z marka samochodu nie jest zainteresowany na skubaniu klientów tylko na ułatwianiu sprzedaży samochodów konkretnej marki. Jak kupujesz samochód na firmę sprzedawca sam podpowie ci jakie Polska Klasyfikacja Działalności (PKD) dobrze jest dopisać do zgłoszenia działalności gospodarczej by mieć większą ulgę przy zakupie i kredycie. Z tego co piszesz chcesz samochód za 50 tyś. To chyba celujesz w osobówkę. Może zamiast kredytu weź leasing bo są wówczas mniejsze problemy w odpisach podatkowych. Łatwiej jest odpisywać dzierżawę leasingową za samochód niż raty kredytu. No i zawsze mogą zażądać ewidencji przebiegu. Jak mało jeździsz to polecam leasing uzależniony od ilości przebytych kilometrów. to chyba jedyna taka oferta jakiejś firmy z Wrocławia. Poszukaj na Aleo tam jest sporo ciekawych ofert aleo.com/pl/firmy/logistyka-spedycja-transport . Mój sąsiad zamiast kupować nowy samochód korzysta z taksówek i wypożyczalni samochodów. Przez rok wydał mniej kasy niż ja na utrzymanie osobowego i dostawczego. To może być dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy tak drastycznie zdrożało ubezpieczenie a nowy samochód traci krocie na wartości. .
 4. Oszczędzanie pieniędzy nie zależy od tego ile zarabiamy, tylko od tego czy mamy skłonność do oszczędzania. Niestety należę do ludzi, którzy wolą wydawać pieniądze zanim je zarobią. Pewnie dlatego mam ciągle do spłacania kredyty, leasingi i faktury z opóźnionym terminem płatności. Tak nie można ciągle funkcjonować. Są przecież sytuacje których nie przewidzimy. Remont drogi przed naszym sklepem, wypadek, czy choroba w rodzinie. Do tego dochodzą różne nie przewidziane zmiany w gospodarce, czy opodatkowaniu, które z dnia na dzień mogą odebrać nam źródło dochodów. Czy można się przed tym ustrzec? Można. Właśnie oszczędzając pieniądze. Oczywiście nie musi być ono bierne. Można przecież pieniądze zainwestować. Konkretnie chodzi o kupno złota. KOMPLETNIE się na tym nie znam. Podobno jego cena w ostatnich latach ciągle rośnie, więc da się na tym zarobić w dłuższej perspektywie. Zacząłem szukać jakichkolwiek informacji i trafiłam na Mennicę Polską. Istnieją już 250 lat, a ich historia jest niczym uzasadnienie przyznania orderu Orła Białego. Mają własna rafinerię złota! Oferują depozyt i gwarantują odkup złota. Mają też monety ze złota. Kolekcjonerskie, bulionowe, okazjonalne inwestycje.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/zloto/ ale chyba sztabki są bardziej poręczne w odsprzedaży. Oczywiście wiem, że nic na tym świecie nie jest pewne, i nikt nie da mi na nic gwarancji, ale jak myślicie, warto spróbować czy lepiej sobie 'odpuścić'?
 5. rannik

  Księgowość w firmie

  Wszystko zależy od wielkości firmy, ilości transakcji, ilu masz pracowników, i czy musisz prowadzić pełną księgowość czy uproszczoną. Najczęściej dobre biura rachunkowe są przygotowane do pełnego outsourcingu zarówno księgowości, jak i administrowania kadrami. Tak jest w przypadku mojego biura podatkowego BDB AGOS w Łodzi. Nie interesują mnie sprawy dokumentów, to oni pilnują wszystkiego. Za to mąż sam prowadzi swoją księgowość. Ma dość dobry program do księgowania i nie ma pracowników i tyle faktur co ja. Jednak gdy miał mieć kontrolę z Urzędu Skarbowego, to na wszelki wypadek zamówił u nich audyt podatkowy.
 6. rannik

  Inwestycja w złoto

  nadchodzą ciężkie czasy na inwestowanie Myślę że można popróbować jeszcze granie na walutach. Niektóre wzrosty i spadki kursów walut można przewidzieć. Co do lokat to ciężko sie na cokolwiek zdecydować. Czasem na obrotówce może byc okresowo wyższe oprocentowanie, niż na lokatach, oczywiście poza trzecim filarem, bo to zawsze się opłaca, z uwagi na ulgi w PIT. Ostatnio dużo dobrych opini słyszłem od posiadaczy konta bankowego w Deutsche Banku https://www.deutschebank.pl/klienci-biznesowi/rachunki-i-rozliczenia.html . To u nich właśnie widziałem na koncie dbnet oprocentowanie promocyjne 5% na raqchunku obrotowym. Nie wiem czy jest jeszcze aktualne.
 7. rannik

  powitanie

  psssdrafiam wasss
×