Skocz do zawartości

rob.mark

Members
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O rob.mark

 • Ranga
  Przedszkolak

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. rob.mark

  Zamiana diva

  Witam. Mam takie coś: <div> <button class="btn btn-warning" id="btn1" data-target="first">Btn1</button> <button class="btn btn-warning" id="btn2" data-target="second">Btn2</button> </div> <div id="content"> <div id="first"> Zawartość pierwszego diva </div> <div id="second"> Zawartość drugiego diva </div> </div> A do tego skrypt: $('.btn').click(function() { $('#content div').hide(); var target = '#' + $(this).data('target'); $(target).show(); }) To działa, divy się zamieniają, ale chciałbym, aby na starcie wyświetlała się tylko zawartość pierwszego diva, a dopiero po kliknięciu na button drugi miałaby pojawiać się zawartość drugiego diva. Fajnie byłoby też, aby to jaki div jest wyświetlany wskazywał aktywny button. W tej chwili na starcie wyświetlają się oba divy, a dopiero po kliknięciu odpowiedniego buttona wyświetla się pierwszy bądź drugi. Chcę by na "dzień dobry" widoczny był pierwszy div i aktywny button pierwszy, a dopiero po ewentualnym kliknięciu drugiego buttona - drugi div i aktywny drugi klawisz. Czy ktoś doprawi ów skrypt??
 2. rob.mark

  linki do ramki z innej podstrony

  Ok, rozwiązano.
 3. Witam.Na jednej podstronie mam <iframe src="plik.htm" name="tutaj"></iframe>. W sumie to nie istotne jaki plik by się tam wczytywał czy .html, czy .pdf to nie gra różnicy. Na tej samej podstronie mam odsyłacze w postaci <a href="plik1.html" target="tutaj"></a>,<a href="plik2.html" target="tutaj"></a>,<a href="plik3.html" target="tutaj"></a> itd. I to działa bez zarzutu, wczytują się odpowiednie podstrony.Ale pytanie brzmi, jak linkować w ten sposób z innej podstrony? Powiedzmy to jest podstrona B.html z ową ramką i mam podstronę A.html. Jak zatem napisać linki na podstronie A.html aby otwierały się w pożądany sposób? Chodzi o to, aby z podstrony A.html po kliknięciu w dany link wczytywał się odpowiedni dokument (.htm lub .pdf) w ramce na stronie B.html. Czy wystarczy przy pomocy htmlu? Czy raczej trzeba użyć JS? Pytanie dodatkowe. Jak zrobić, aby przy wczytaniu w ramkę wybrany dokument, zmieniał się też adres w pasku internetowym? Tu chyba musi być użyty JS?
 4. rob.mark

  CSS czy iframe ?

  Można zrobić tak, aby każda wczytywana podstrona idealnie dopasowywała się do ramki niezależnie od rozmiarów bez pasków przewijania.
×