Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
viper

Opinie o internetowych pożyczkach

Recommended Posts

Chciałem zapytać, czy macie jakieś doświadczenia z firmami, udzielającymi pożyczek przez internet. Co w ogóle sądzicie o takich chwilówkach online? Gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi, to przykładową ofertę można znaleźć na stronie okmoney.pl. Interesuje mnie to czy korzystaliście już z takich chwilówek i czy byliście zadowoleni z warunków i opcji spłaty. Zapraszam do wypowiedzi.

Co sądzimy? Ja uważam, że nie należy w żadnym wypadku korzystać z takich rozwiązań. W ogóle człowiek powinien dążyć do takiego sposobu życia, żeby nie musiał zaciągać pożyczek, zwłaszcza chwilówek na jakieś kaprysy typu wczasy, huczne wesele, czy inne tego typu rzeczy.

Coś takiego jest najgorsze dla klienta! Takie szybkie pozyczki posiadają najwyższe oprocentowanie i są udzielane na jednym z najgorszych warunkach jakie były kiedykolwiek w tej branży.

Chwilówki są dla tych, którzy nie mogą z jakiegoś powodu dostać kredytu w banku (zła historia w bik, brak zatrudnienia, etc.). Najczęściej mają wyższe oprocentowanie niż kredyty w bankach. Ale jak ktoś potrzebuje pieniędzy na szybko, to nie ma za bardzo innego wyjścia i zostają mu chwilówki. Najważniejsze to trafić na uczciwą firmę i spłacać kredyt w terminie. Bo za nieterminową spłatę są z reguły dodatkowe opłaty. Nie powiem, która firma jest najlepsza bo nie korzystałem z takich pożyczek. Jeśli chodzi o kredyty, to zaciągałem jedynie taki kredyt gotówkowy (bank DB). No ale wiadomo, że nie każdy może zaciągnąć kredyt w banku. Można ratować się chwilówkami, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach z zachowaniem dużej ostrożności (przede wszystkim trzeba dobrze przeczytać umowę i pamiętać o terminowych spłatach; pożyczka nie powinna być także za duża - tylko tyle, ile nam potrzeba; łatwo się bierze, ale spłacać może być trudniej).

Nie można też uogólniać, iż pożyczkę bierze się wyłącznie na przyjemności (prezenty, zakupy, wczasy). Czasem ludzie znajdują się w trudnej sytuacji i nie mają oszczędności. Ci, którzy nie mają stałego zatrudnienia ratują się chwilówkami. U mnie była taka sytuacja, że żona straciła pracę, znalazła szybko następną ale 30 km od domu. Musiałą ją przyjąć, bo innych ofert nie było. Z tym, że musieliśmy zakupić drugi samochód, bo ja swoim dojeżdżałem też do pracy. To był nagły wydatek, dlatego kredyt był potrzebny. Udało się dostać w banku, bo nigdy nie miałem żadnych długów i posiadam stabilną pracę. Na szczęście teraz oboje pracujemy i nie ma problemów ze spłatą.

Nie jestem fanką żadnych niepewnych pożyczek i kredytów, branych z nieznanych i z niesprawdzonych źródeł. Wolę nie pakować się na własne życzenie w kłopoty.

wydaje mi się, że nawiązywanie takich transakcji przez internet to nie jest najlepszy pomysł, bo do tego typu spraw potrzebne jest specjalne zabezpieczenie danych osobowych, a przecież w sieci takie rzeczy bardzo często są wykorzystywanie do niecnych celów, nic dziwnego, że jak nas potem okradną to żadne biuro ochrony nie będzie chciało wziąć odpowiedzialności za ten fakt, skoro sami złodziejom na tacy podalismy informacje gdzie mieszkamy i że kredyt potrzebny ejst nam na wyjazd wakacyjny

Zdecydowanie nie rozumiem ludzi, którzy biorą takie niepewne kredyty na podróże. Na ich miejscu wolałabym jednak przeczekać trudny okres finansowy w domu i zaoszczędzić na wczasy na kolejny rok.

Chciałem zapytać, czy macie jakieś doświadczenia z firmami, udzielającymi pożyczek przez internet. Co w ogóle sądzicie o takich chwilówkach online?

Moje uwagi do pożyczek chwilówek:

Pierwszym obowiązkiem jest dokładnie sprawdzić firmę pożyczkową. Niektóre podmioty gospodarcze powstają tylko na kilka miesięcy by następnie rozpłynąć się bez śladu sprzedając długi powiększone o ogromne koszty. Długi kupują inne firmy windykacyjne i skutecznie ściągają. Na to trzeba uważać. Może zdarzyć się, że dojdzie wręcz do terroru jak w przypadku Pana Mieczysława, który został zmuszony do pracy. Praca oczywiście była na czarno i w ten sposób spłacał horrendalny dług.

dług 1 000,00 zł, oprocentowanie 19% dziennie. Oto jak można wpaść w pętlę

1) 1 190,00 zł

2) 1 416,10 zł

3) 1 685,16 zł

4) 2 005,34 zł

5) 2 386,35 zł

6) 2 839,76 zł

7) 3 379,32 zł

Po tygodniu mamy już prawie 3 500 zł do oddania

8) 4 021,39 zł

9) 4 785,45 zł

10) 5 694,68 zł

11) 6 776,67 zł

12) 8 064,24 zł

13) 9 596,45 zł

14) 11 419,77 zł

Takie oprocentowanie może być ukryte w np. w karach umownych.

Nie lepiej po prostu wziąć tę pożyczkę z banku, przeczytać dokładnie umowę i mieć problem sprawdzania firmy z głowy?

Różnie to bywa, czasem ludzie potrzebują kasy na już. Ja raz w życiu brałam chwilówkę i korzystałam wtedy z porównywarki chwilówek https://www.chwilowki360.pl. Bardzo sobie ją chwalę bo wszystko, co Wam potrzebne, znajdziecie na tej stronie. Warto poczytać zanim weźmiecie pożyczkę.

Opinia może być tylko jedna - nie brać tego rodzaju pożyczek. Takie firmy bardzo łatwo mogą nas naciągnąć i oszukać, zresztą w ogóle pożyczki, szczególnie z takich firm są zawsze ryzykowne. Jeżeli już brać jakieś pożyczki to z banku, bo to najporządniejsza i najpewniejsza instytucja. Ja mimo wszystko jestem jednak zdania, żeby w ogóle pożyczek nie brać, wiadomo jednak, że czasem nie ma innej rady.

Pożyczki w Internecie? Nie, myślę że tak skomplikowane sprawy najlepiej jest załatwiać osobiscie, kiedy wszelkie wątpliwości może rozwiać udzielający pożyczki. Uważam w ogóle, że trzeba robić wszystko, aby uniknać pożyczek. NIe myślałeś o jakiejś pracy dodatkowej? Ostatnio widziałam fajne oferty na https://www.gppeople.pl/115,gp-people-agencja-pracy-tymczasowej-w-opolu.html, może znajdziesz coś, co pozwoli CI dorobić i spłacić należności ;)

Mnie takie pożyczki nie bawią. Jak co to walę do banku. W raiffeisen dostałem pożyczkę z zerowym oprocentowaniem ze spłatą na 2 lata. taką pożyczkę to można brać. Szkoda że tylko 4 tysiaki

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować