Skocz do zawartości

zapraszam na dobrą kawę

bocja

Recommended Posts

Lubicie w pracy dobra kawę? Ja też :rolleyes: Na początku preferowałam Sati. Niestety po audycji Janusza Weiss w Radiu Zet, kiedy tłumaczył że reklama "świeżo palonej Sati" oznacza ni mniej ni więcej jak reklamę palenia żywcem wdowy u boku nieboszczyka męża, zaczęłam szukać innego smaku. Wtedy znajomy poczęstował mnie jacobs kronung. Przez kilka, może nawet kilkanaście lat byłam wierna tej marce. Chociaż coraz częściej szukałam oryginalnie pakowanej za granicą. Ostatnio przerzuciłam się na kawę Tonino Lamborghini . Zazwyczaj lubiłam kwaskowate kawy, ale dzięki tej kawie powracają wakacyjne wspomnienia zwiedzanej Wenecji. Tam kawa dzieli się głównie sposobem picia. Na stojąco przy bufecie, lub all inclusive kawa pita przy stoliku. Zazwyczaj pijałam tą pierwszą :-) A jakie kawy wy lubicie, może pogadajmy o kawach w Paryżu z widokiem na "cytrynki"

• Upvote 1

• 3 months later...

Nie zgadzam się z przedmówcą . Ja chętnie zapłaciłbym tyle za pyszką kawe , jesli płacisz a kawa jest mizerna wtedy rozumiem . Bardzo lubie kawe wieć jeśłi przyszłoby mi zapłacic sporo za dobrą kawe nie wachałbym się :)

• 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Nie jestem kawoszem (-ką?). Owszem, piję kawę, ale nie jestem znawczynią. Chętnie dowiem się o ciekawych smakach. 

No to ja Cię zapraszam do Carrefoura, abyś na półce z kawą rozejrzała się za marką Coffee Rebels. Powinna być nadal oznaczona jako nowość (przynajmniej tak było tydzień temu), a wpada w oko z powodu oryginalnych kolorowych opakowań. Rozpuszczalne są z panią z bujną fryzurą i mają nazwy od pory dnia, a mielone są z kobietami bądź mężczyznami i nazwami miast świata. Każda jedna ma inny smak, np. Paris Coffee to francuski likier, Rio de Janeiro Coffee to pina colada, a Afternoon Coffee to tiramisu (pełną listę smaków można przejrzeć tutaj: http://www.tearebels.com/#!nasze-kawypl/cvse).

Co jest jeszcze fajne w tych kawach, to mini-historyjki na opakowaniach. Widać, że producent starał się wyróżnić z tłumu i sądzę, że mu się to udało.

• 1 month later...

Widzę, że tu sami kawosze. Ja nie bardzo rozumiem tego fenomenu kawy, sama jej nie bardzo pije, nie smakuje mi i po prostu nie jestem w stanie jej przełknąć. Ale mój brat pije kawę hektolitrami, aż ostatnio musiałam mu doradzać jak przestać pić kawę, a przynajmniej jak ją ograniczyć, bo to zaczynało się robić groźne. Kawa pewnie jest dobra, ale w rozsądnej ilości, a co do jakości, nie bardzo mogę się wypowiedzieć, bo na kawach się nie znam, dla mnie wszystko smakuje i pachnie tak samo, czyli okropnie.

• 6 months later...
  • Utwórz nowe...