Skocz do zawartości

Depozycjonowanie konkurencji?

Recommended Posts

• 1 month later...
  • 1 month later...

Oczywiście że jest możliwe i niestety coraz bardziej popularne. Nigdy tego nie robiłem ale jakby np. przepuścił stronę przez automaty i dopalić SWLami, do tego spam na forach to pewnie by to mogło zaszkodzić, naszczęście google wyszło na przeciw i wypuściło narzędzie do zrzekania się linków które np. nie są naszą sprawką.

No rzeczywiście tak wyszło naprzeciw że jak ktoś ci dopiecze byle programem a nie daj jeszcze xrumerem to się przez rok będziesz zrzekał się linków. Wystarczy dowalić 500 linków dziennie. I tak ustawić program, google ci dowali a ty nie pomimo zrzeknięcia się linków i tak będziesz miał filtr bo program może działać cały czas niezależnie od ciebie i dodawać codzień jakąś ilość linków usuniesz jedne i nowe powstaną

No rzeczywiście tak wyszło naprzeciw że jak ktoś ci dopiecze byle programem a nie daj jeszcze xrumerem to się przez rok będziesz zrzekał się linków. Wystarczy dowalić 500 linków dziennie. I tak ustawić program, google ci dowali a ty nie pomimo zrzeknięcia się linków i tak będziesz miał filtr bo program może działać cały czas niezależnie od ciebie i dodawać codzień jakąś ilość linków usuniesz jedne i nowe powstaną

• 2 months later...
  • 11 months later...

Depozycjonowanie konkurencji? mnie by nigdy coś takiego do głowy nie przyszło, bo nie jest to dobre podejście. Zamiast szkodzić konkurencji, która się stara, lepiej wziąć się za swoją stronę i zdobywać pozycję aby przebić konkurencję naturalnym pozycjonowaniem bez żadnego depozycjonowania. Sory, ale ja takich ludzi którzy tak właśnie robią nie rozumiem. 

• 2 weeks later...

Słyszałem, że google potrafi ukarać za zduplikowany content. I to zarówno kopię jak i pierwowzór? Czy postawienie kopii 1:1 serwisu spowoduje, że i oryginał i kopia zostaną ukarane?

Nie prawda, mit powtarzany od jednej osoby do drugiej. Wcale za to nie ma kar, bo inaczej za dużo ludzi by obrywało i było by to głupie. Jest rzeczą normalną, że ktoś na stronach wrzuca artykuły z wikipedii, ktoś cytuje kogoś innego, ktoś powiela wiersze i piosenki, ktoś inny robi strony, gdzie przekleja same ciekawe artykuły co znajdzie w necie i co...? mają się dobrze :) Ale prawdą jest, że google "nagradza" oryginalne treści, nie jest prawdą, że kara za nieoryginalne. Na szybkiego znalazłem coś o tym: 

http://www.odik.pl/duplicate-content-szkodzi