Skocz do zawartości

Szukam skryptu PHP - galerii

r0wl3n

Recommended Posts

Witam, poszukuje skryptu php galerii, lecz musi ona spełnić parę moich wymogów (najchętniej zamiast gotowca sam bym chciał stworzyć taki skrypt, lecz moje umiejętności php mi w tym przeszkadzają... : /) No a wiec, chodzi mi o taki skrypt, który:

1. łatwo będzie include'owac na stronie, do której chce go wdrożyć (chodzi mi o dostosowanie się)

2. tworzyłby miniatury automatycznie, na zasadzie : Wrzucam duże zdjęcie na ftp do folderu obrazki i automatycznie mam thumba zrobionego w folderze np. thumb.

3. była możliwość ustawienia ile ma być kolumn, ile zdjęć w kolumnie i jeżeli będzie więcej zdjęć niż jest dane, to robią się następne strony np. ustawiam sobie, ze maja być 2 kolumny po 2 zdjęcia (4 zdjęcia na stronę), jeżeli jest więcej niż 4 zdjęcia, klika się następna strona i przechodzi do kolejnych.

4. po kliknięciu na dane zdjęcie, fajnie by było jeżeli nie otwierałoby się ono w tym samym oknie, tylko powiększało w okienku.

Żeby lepiej to było dla was widoczne dam link do mojej galerii:

http://www.zar-clean.pl/index.php?id=galeria

- Chodzi o to, żeby było tak jak tu, tylko wszystko zautomatyzowane. Tworzenie miniaturki, poprzez pomniejszanie każdego obrazka w PhotoShopie, upload-owanie każdego poklei i później dodawanie linków na stronie, jest bardzo meczące i czasochłonne. Wiem, ze dużo tych wymagań, dlatego żałuje, ze nie potrafię php, bo sam bym coś takie zrobił. Nawet nie wiecie ile już próbowałem przerabiać gotowe skrypty i wdrążać w stronkę, ale to tez nie na moje możliwości ehh...