Skocz do zawartości

ws. promocji i marketingu

emgie4444

Recommended Posts

Liczę zatem na rozwinięcie tematu promocji i marketingu w internecie. Mam nadzieję na ciekawą wymianę zdań.

Moja stronka to www.bedziesiedzialo.net - sporo już zrobione, ale zawsze to będzie mało. Co mi zatem doradzisz (wszyscy zwykli użytkownicy również, jak najbardziej mile widziani w dyskusji)?

Pozdrawiam,

marek garncarek

Witamy na forum :rolleyes: . Ja jestem maniakiem google. Nie żebym ich specjalnie lubił, ale google ma ile, 70% rynku wyszukiwarek w Polsce? Bez względu na to czy komuś się to podoba czy nie - promocję strony, należy zacząć od optymalizacji witryny pod kątem Google (pozycja w innych wyszukiwarkach pewnie też wzrośnie).

Więc pierwsze co mi się rzuca w oczy to ten sam tytuł strony dla wszystkich podstron serwisu. Dobrze by było jakby tytuł zmieniał się w zależności od tego w jakim dziale serwisu user się znajduje.

Zbyt ogólnie zacząłeś temat więc nie wiem co jeszcze mogę dodać :rolleyes: .

Witam,

Dziękuję za uwagi - walidacja w3.org, to wina ciągłych przeróbek na stronie (jej udoskonalanie, ponieważ nie jest to jeszcze ostateczna wersja), tytuł zmienia się w zależności od podstrony, tylko nie zmienia się w działach innych niż event, bo tam jest po prostu tytuł wydarzenia, a co do kodu analytics - to rzeczywiście takie małe przeoczenie.

Szczerze powiedziawszy, to przy tych uwagach tylko pośredniczyłem, bo ja jestem tylko strony pomysłodawcą, a od spraw technicznych jest ktoś inny. Idąc dalej tym wątkiem - pisząc tutaj miałem nadzieję bardziej na wskazanie ciekawych sposobów na promocję w internecie, jak np. coś w stylu zachęcenia osoby prowadzącej popularnego bloga do wspomnienia o stronie na swoim blogu, jak byt na różnych forach, etc.

Głównym zadaniem na chwilę obecną jest zachęcenie organizatorów do rejestracji i dodawania wydarzeń, a w dalszej kolejności - zachęcanie zwykłych użytkowników do rejestracji i odwiedzania forum (w dalszej, ponieważ nie są jeszcze rozwinięte konta użytkowników oraz potrzebne są wydarzenia na stronie - ich odpowiednia ilość).

Zatem takie ciekawostki będą jak najbardziej pożądane, choć uwagi technicznej natury też są jak najbardziej na miejscu i za nie również jestem wdzięczny.

Pozdrawiam,

marek garncarek

Istnieje coś takiego jak blogvertising. Są to płatne reklamy na blogach, jednak nie w formie jednostki reklamowej, a pozytywnego arykułu na dany temat. Nie mam niestety doświadczenia na tym polu. Zwykli użytkownicy przyjdą z czasem. Nie chce pisać rzeczy oczywistych, o pozycjonowaniu i reklamie w innych serwisach szczególnie takich którzy odwiedzają młodzi (bo chyba pewnie takiego targetu szukasz). Na razie jednak jest za to za wcześnie. Ludzie mogą zniechęcić się małą ilością wydarzeń (np. w Łodzi nic się nie dzieje do końca roku).

Ja jestem maniakiem google. Nie żebym ich specjalnie lubił, ale google ma ile, 70% rynku wyszukiwarek w Polsce?

70? a wg czego liczysz?

Google wg. silnika obsluguje 96%, wg. samej wyszukiwarki 92%.

Opcja wg. silnika uwzględnia również wyszukiwarki w innych portalach, które przyjeły na swoich stronach mechanizm google : onet, interia :)

nic nie szkodzi, nie każdy musi znać wszystkie najaktualniejsze dane :)

teraz w światowym rynku wyszukiwarek zapanowało poruszenie, wprowadzone przez bing.

MS wchłonie wyszukiwarkę Yahoo, a dokładniej ma wyłączność na usługi wyszukiwania i reklamy na najbliższą dekadę :D

to 30% zagranicznego ruchu wyszukiwarkowego.

• 3 years later...
  • 8 months later...