Skocz do zawartości

FAQ - jak dobrze oceniać strony...


jsmp

Recommended Posts

Żeby spopularyzować i może zachęcić co poniektórych do lepszego i kreatywniejszego oceniania prac podam link do mojej specyfikacji Oceniania stron:

http://jakoceniam.prv.pl

Zalety:

  • Możesz powołać się na jeden, konkretny i niezmienny dokument. To potwierdza że twoje oceny są sprawiedliwe, bo bazują na niezmiennych zasadach i konkretnych ustaleniach a nie chwilowych upodobaniach.
  • W chwili gdy, ktoś chce byś uzasadnił ocenę dokładniej wystarczy odesłać go do specyfikacji, zamiast zawsze tłumaczyć za co przyznałeś tyle, a za co odjołeś tyle punktów.
  • Licencja tego dokumentu pozwala na jego dowolne modyfikacje. Z zachowaniem autorstwa, licencji i niekomercyjnie. Wiec na bazie tego dokumentu łatwo zbudujesz swoją specyfikacje. Jeśli chcesz, możesz opracować nową wersję, a ona zostanie dołączona do projektu.
  • Trudno będzie Cię posądzić o niesprawiedliwość czy stronniczość, gdy będziesz trzymał się ustalownych kryteriów - jasno i klarownie postawisz ocenę bez dylematu czy nie przesadzasz.

Dzięki ujednoliconemu dokumentowi łatwiej Ci będzie wskazać na niego, i wg. którego punktu to oceniłeś. Specyfikacja pomoże Ci oceniać bardziej sprawiedliwie, a również rozwinie w Tobie zmysł recenzencki.

Może za jakiś czas pomożesz rozwinąć tą, lub stworzysz projekt-siostrzany, który spojrzy na kwestię oceny z nieco innej strony ? :)

Pod każdą oceną opracowną wg. specyfikacji możesz wstawić taki oto bbcode:

[b][size=85]Strona oceniona według [url=http://jakoceniam.prv.pl]"Specyfikacji: Jak Oceniam"[/url]. Nie wiesz za co dostałeś/straciłeś punkty.Zobacz na [url=http://jakoceniam.prv.pl/]jakoceniam.prv.pl ![/url][/size][/b]

Dzięki temu ludzie przekonają się na jakiej podstawie oceniłeś ich stronę.

//PS. Temat nie służy ocenie strony Specyfikacji, lecz ma być pomocą dla ludzi z niej korzystających. Pozdrawiam.

Mam nadzieję że się spodoba ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...