Skocz do zawartości

Studia podyplomowe


ulek

Recommended Posts

Wiem, że już jest jeden temat na forum, związany ze studiami, ale w tym topicu chciałbym poruszyć kwestię zwiazaną tylko ze studiami podyplomowymi w branży IT. Jakie studai polecacie? Jestem z Torunia i u mnie w mieście Wyższa Szkoła Bankowa ma taki kierunek jak zarządzanie projektami http://www.wsb.pl/torun/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki/zarzadzanie-projektami- czy waszym zdaniem z takim kierunkiem podyplomowym można szukać lepszej pracy w IT, starać się o stanowisko managera, kierownika projektu, itp.? Zaznaczam, że mam już skończone studia inżynierskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 month later...

Sądzę, że właściwym jest orientować się w zakresie przyszłościowych kierunków studiów. Fajne materiały na ten temat pojawiają się - gwoli przykładu - w portalach na temat szeroko pojętej pracy, tam, gdzie znajdziecie też rozmaite oferty dotyczące zatrudnienia. Ja jakiś czas temu zaznajomiłem się z tym: http://www.praca-chrzanow.info/porady-dla-pracownikow/469/studia-zagraniczne-one-moga-uchronic-przed-bezrobociem. Takie właśnie informacje częstokroć uznaje się za nad wyraz dużej wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 weeks later...
 • 4 months later...

Rozważ też inne opcje, któe poszerzą albo wyspecjalizują Cię w tym, co już potrafisz. Jest wiele ciekawych kierunków także w innych miastach, np. studia podyplomowe Szczecin na ZPSB oferują takie kierunki jak Technologie informatyczne i komunikacyjne w zarządzaniu, Zarządzanie bezpieczeństwem IT, Zarządzanie innowacją – design management, Zarządzanie jakością, Zarządzanie projektami czy wspomniane już wcześniej Zarządzanie projektami informatycznymi ;) Dobrze się zastanów zanim podejmiesz decyzję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 weeks later...
 • 1 month later...
 • 1 month later...
 • 1 month later...
 • 2 months later...

Myślę, że to dobry trop. Zawsze możesz aplikować na takie stanowisko (jak je określasz "wyższe"), ale pamiętaj, że dla pracodawcy liczy się przede wszystkim doświadczenie, a nie to co masz wpisane w CV w dziale EDUKACJA (no może nie do końca tak jest, że to się nie liczy, ale w moim przekonaniu to nie jest decydujące). Może w Twoim przypadku lepiej byłoby, jeśli już, to jednak pomyśleć o studiach za granicą? Mam tu na myśli coś tego typu http://www.ef.pl/pg/studia-za-granica/usa/ Pamiętaj, że cenne doświadczenie, które nabędziesz w trakcie ich trwania może procentować w przyszłości i być istotne właśnie dla potencjalnego pracodawcy. Nie wspominając już o oczywistych korzyściach jeśli chodzi o język i komunikację, jednak ciężko to porównać z nauką języka w PL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 weeks later...
 • 1 month later...

Jak dla mnie warto iść na podyplomowe, ale nie uważam, by były one dobre zamiast studiów. Są raczej dodatkiem, uzupełnieniem studiów, zdobywaniem wiedzy z konkretnych interesujących nas dziedzinach, które niekoniecznie są dostępne na normalnych studiach. Studia skupiają się na takiej wiedzy ogólnej, natomiast podyplomówki są są ukierunkowane na konkretną dziedzinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia, szczególnie podyplomowe to świetny pomysł. Niezależnie od tego, co robisz aktualnie, zawsze podniosa twoje kwalifikacje i dzięki temu lepiej wypadniesz na rozmowach kwalifikacyjnych, jeśli będziesz szukać nowej pracy np. w https://www.gppeople.pl/35,gp-people-agencja-pracy-tymczasowej-w-gdansku.html albo możesz liczyć na lepsze wynagrodzenie od obecnego szefa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 months later...

Niedawno czytałam o zawodzie doradcy inwestycyjnego. Zazwyczaj zawód ten kojarzy nam się z obsługą dla VIP-ów w banku, firmami brokerskimi, czy maklerskimi. Uczelnie zazwyczaj oferują kierunki studiów magisterskich w zakresie finanse i rachunkowość oraz rynek finansowy. Podyplomowe są najczęściej związane z księgowością międzynarodową i sprawozdawczością unijną. Trudno szukać typowych uczelni oferująca analizę rynków finansowych na potrzeby doradców. Tę wiedzę można zdobyć i zweryfikować certyfikatem jedynie w szkołach specjalizujących się w wyspecjalizowanych szkoleniach zawodowych. Taką placówką jest  EY Academy of Business http://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia,1/  współpracującą zarówno z SGH jak i Akademią Leona Koźmińskiego .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
 • Utwórz nowe...