Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
szymon

Reklama strony www poza internetem

16 postów w tym temacie

Czy reklamowaliście już stronę internetową poza internetem? Tzn. chodzi mi o taki rodzaj reklamy jak:

- reklama w prasie

- reklama w radiu

- banery na ulicach

- ulotki, gadzęty, targi, etc.

Planuję otwarcie sklepu internetowego i zastanawiam się czy np. jest sens reklamować go tylko w internecie. Oczywiście nie stać mnie na reklamę w popularnej stacji radiowej czy telewizyjnej, ale mogę sobie pozwolić np. na baner / billboard w atrakcyjnym miejscu w 100 000 mieście. Czy waszym zdaniem to dobry pomysł na reklamę strony www? Konkretnie jest to sklep internetowy. Mam tu na myśli tego typu reklamy  http://www.apla.eu/portfolio/miasta/lodz/- na billboardzie znalazłby się adres sklepu, może jakiś wybrany produkt w promocji, hasło reklamowe.

Zapraszam do dyskusji.

0

A jakie produkty sklep oferuje? czy jest rozszerzeniem sklepu stacjonarnego czy podstawowym narzędziem sprzedaży ? Czy sprzedąż nastawiona na lokalny rynek i odbiór osobisty czy wysyłka cały kraj/europa/swiat?

0

Zapewne wszystko zależy od rodzaju usług, obszaru działania i formy reklamy, niniejszym z tego co zauważyliśmy reklama portalu internetowego poza internetem a konkretnie w gazecie i na telebimie LED daje słabe efekty, biorąć pod uwagę koszt takiej reklamy a efekt. Znacznie lepiej te środki wydać reklamując się w internecie.

Jeśli natomiast chodzi o stronę www, to tutaj najważniejsze jest co ma ona przekazać, czego będzie dotyczyć itd. zazwyczaj jest ona powiązana z usługami i wtedy warto przemyśleć taką formę reklamy.

0

Tanio to

- plakaty

- ulotki

Drogoa

- prasa

- radio

- tv

0

Mam sklep internetowy gdzie sprzedaję wina http://winotokaj.pl/content/8-wino-na-wesele weselne ale nie wiem jak go wypromować w internecie przynajmiej mi nie idzie więc pomyślałem że można promować stacjonarnie i na tą chwilę najlepszą metodą jest metoda pntoflowa z polecenia : )

0

Według mnie warto zainwestować w gadżety reklamowe, ulotki i banery. Warto zapoznać się też z działaniem platformy SerwerSMS.pl, która umożliwia masową wysyłkę powiadomień sms/mms/vms.

0

patronaty mogą sie sprawdzać, pod warunkiem, że impreza tez ma swoją stronę i jest dobrze nagłośniona. ulotek raczje nie polecam, to raczej inny target niż internetowy..

0

Próbowałam dwóch metod z wymienionych przez Szymona - ulotki i reklama w radiu. Reklama w radiu się kompletnie nie sprawdziła, kasa wyrzucona w błoto (ani jednego pozyskanego Klienta). Jeśli chozi o ulotki, w nie spodziewałabym się takich fajnych efektów a jednak! Zdobyłam kilkunastu Klientów a koszty takiej formy reklamy jakoś nie były gigantycznie duże :)

0

Ulotki to dobra forma promocji szczególnie, gdy biznes jest lokalny, po prostu trzeba znaleźć dobrego grafika, który zrobi ciekawy projekt.

0

Myślę, że głownie w mediach (radio, TV). Ulotki też mogą być dobrym pomysłem, pod warunkiem, że będą docierały do docelowej grupy klientów.

0

Myślę że inwestowałabym w gadżety i bilbordy. Na ulotki szoda tracić czasu, bo i tak nikt ich nie czyta.

0

Wystarczy obejrzeć trochę zagranicznej telewizji np 90% reklam przed meczami premier league które czasem zdarza mi się oglądać na zagranicznych kanałach to reklamy stron lub serwisów internetowych/.

0

IMHO ludzie sa teraz tak zawaleni roznymi reklamami, informacjami i obrazami, ze nikt nie pamieta jakie bilboardy mija na ulicy, w ktorej gazecie bylo ogloszenie jakiej firmy, ulotki wyrzuca sie 30 sek. po otrzymaniu, a w radiu nawet nie wiesz jaka piosenka byla 5 minut temu. Ludzie szukaja czegos w Internecie wtedy kiedy jest im to potrzebne i w najprostszy mozliwy sposob - czyli w Google.

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0