Skocz do zawartości

Księgowość w firmie

ania27

Recommended Posts

Czy możecie polecić mi jakieś dobre biuro rachunkowe? Nie chcę zdawać się na księgowość przez internet, wolę kontakt w cztery oczy z osobą zajmującą się całą dokumentacją firmy. Jestem z Poznania, szukałem po tutejszych biurach i znalazłam gardeprofit.pl, czy ktoś orientuje się, czy jest to dobra firma?

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Miałem na myśli porozmawianie o szczegółach, jednak uważam, ze spotkanie osobiste to lepsze rozwiązanie niz rozmowy telefoniczne, czy maile.. To inny rodzaj komunikacji... MI pomoglo takie spotkanie i nie wdepnąłem w dziwną firmę księgową ( typu krzak)

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Wszystko zależy od wielkości firmy, ilości transakcji, ilu masz pracowników, i czy musisz prowadzić pełną księgowość czy uproszczoną. Najczęściej dobre biura rachunkowe są przygotowane do pełnego outsourcingu zarówno księgowości, jak i administrowania kadrami. Tak jest w przypadku mojego biura podatkowego BDB AGOS w Łodzi. Nie interesują mnie sprawy dokumentów, to oni pilnują wszystkiego. Za to mąż sam prowadzi swoją księgowość. Ma dość dobry program do księgowania i nie ma pracowników i tyle faktur co ja.  Jednak gdy miał mieć kontrolę z Urzędu Skarbowego, to na wszelki wypadek zamówił u nich audyt podatkowy.

• 2 months later...

Skoro już była mowa o programach księgowych, wspomnę o jednym, który według mnie jest bezkonkurencyjny - Super Księga Podatkowa. To program, który może być z powodzeniem stosowany w małych, jak i w sporych firmach (rozliczając się na podstawie ryczałtu albo księgi przychodów i rozchodów). Dostosowuje się go ściśle do potrzeb i zakresu działania danej firmy, co ma wpływ na końcową cenę (np. firma, która nie korzysta z gospodarki magazynowej czy podróży służbowych, nie dodaje tych modułów do programu, więc oczywiście za nie nie płaci). Pod względem funkcjonalności, aktualności, dostosowania do obowiązujących przepisów - absolutny top. Tak samo jeśli idzie o wsparcie użytkownika oferowane przez producenta.

Zatem jeśli zastanawiacie się nad wyborem programu do księgowości, mocno pomyślcie o SKP. W podjęciu decyzji pomoże Wam pełna wersja testowa, z której bezpłatnie można korzystać przez 60 dni (do pobrania ze strony http://www.ksiegapodatkowa.pl/konfigurator).

• 3 weeks later...

Ja ze swojej strony mogę polecić jedno, znane mi biuro rachunkowe, z którym miała styczność moja firma. Najlepiej stawiać na coś sprawdzonego, a my współpracowaliśmy przez wiele lat z http://taxexpert.com.pl/o-firmie/ i można o nim poczytać coś więcej. Swoją siedzibę mają we Wrocławiu, ale współpracują z firmami z całej Polski, więc nie powinno być problemu. Bardzo dobre biuro, szczególnie dla małych i dopiero rozwijających się firm.

• 5 months later...
  • Utwórz nowe...