Skocz do zawartości

kiedy jest grypa a kiedy przeziębienie ?


Przylaszczka

Recommended Posts

Grypa to ostra choroba zakaźna układu oddechowego. Wywołuje ją wirus grypy. Przenoszona jest pomiędzy ludźmi drogą kropelkową (np. podczas kichania). Najwięcej przypadków choroby odnotowuje się podczas sezonowych epidemii.Przeziębienie to wirusowa choroba zakaźna górnych dróg oddechowych, w przebiegu której obserwuje się szczególnie nasilone objawy w obrębie nosa. Każdego roku zapada na nią większość populacji, najczęściej atakuje w okresie jesiennym i wiosennym. Do najczęstszych objawów przeziębienia należą kaszel, ból gardła, nieżyt nosa oraz gorączka. Przeziębienie wywołuje koło 200 wirusów, najczęściej jednak atakują rinowirusy. Zazwyczaj choroba trwa około 7 dni, zdarza się jednak, że niektóre objawy utrzymują się nawet trzy tygodnie.Ani przeziębienia, ani grypy nie leczy się antybiotykami. Antybiotykoterapię stosuje się jedynie gdy wystąpią powikłania. Nie powinno się również zbijać temperatury, gdy nie przekracza 38,5 stopnia. Podwyższona temperatura to sygnał, że organizm broni się przed chorobą. Nie utrudniajmy mu tego. Najczęściej stosowane i dostępne leki skupiają się na obniżaniu temperatury i spowodowaniu pocenia się organizmu.Nieco inaczej do leczenia przeziębienia podchodzono kiedyś. Nasze prababcie podawały czosnek, miód, masło. Nacierały smalcem, gotowały tłusty rosół z kaczki z dużą ilością podrobów. Dziś mamy leki homeopatyczne które są sporządzane zgodnie z tą recepturą. To bardzo popularna metoda leczenia przeziębień we Francji, Wielkiej Brytanii i Czechach. Przykładem może być właśnie "lek z kaczki" - oscillococcinum.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej dowiesz się na : http://oscillo.pl/grypa-i-przeziebienie/grypa-a-przeziebienie-objawy-i-roznice/
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

kiedy jest grypa a kiedy przeziębienie ? Ja wychodzę z założenia, że najlepszym sposobem jest http://sklep.spirulina.pl/produkty/spirulina-chlorella-naturalne-oczyszczenie-organizmu i nie trzeba potem sobie w ogóle zadawać tego pytania, ponieważ nie dopuszczam do sytuacji, że choroba mnie zdąży zaatakować. Nie dopuszczam do sytuacji w których musiałabym się z nią konfrontować i zadawać potem tego typu pytania. Polecam wam również zapobiegać a nie leczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 1 month later...

W ramach zapobiegania przeziębieniom oraz grypie, warto od czasu do czasu wziąść gorącą kąpiel w specjalnym płynie, który wzmacnia odporność organizmu. Mam tu na myśli płyn do kąpieli Hotlux Langsteinera http://www.langsteiner.eu/pl/produkty/hotlux-plyn-do-kapieli-na-przeziebienie-dla-doroslych-100ml/. W płynie zawarty jest m.in. olejek eukaliptusowy, który podczas kąpieli wnika do organizmu zabijając wirusy i bakterie. Dzieje się to podczas inhalacji w czasie kąpieli. Ponadto po kąpieli skóra nie jest wysuszona, gdyż zawiera stosowny składnik do jej nawilżania. Taka kąpiel nie tylko uodparnia ale także relaksuje i wprowadza w dobry nastrój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...