Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanko do osób, które korzystały z ofert więcej niż jednej firmy zajmującej się pozycjonowaniem i które mają w tym temacie nieco większe doświadczenie. Chodzi mi konkretnie o rozliczanie się za wykonane usługi. Trafiłem na ten artykuł w sieci http://funkymedia.pl/model-rozliczeniowy.html i przyznam szczerze, że dał mi do myślenia. Do tej pory byłem przekonany, że rozliczanie się za efekt jest jak najbardziej korzystne. Tymczasem autorzy artykułu przekonują, że jest inaczej. Co o tym myślice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia klienta to bardzo dobra opcja, choć tak naprawdę zarówno klient, jak i zleceniobiorca, grają tak naprawdę do tej samej bramki, więc obojgu powinno zależeć na efektach. Ostatnio coraz modniejszy staje się abonament za wykonywanie określonych w umowie czynności i wydaje mi się, że ten model rozliczeniowy ma przed sobą najjaśniejszą przeszłość. W takim wypadku liczy się też przejrzystość działań. Przecież osoba, która pozycjonuje windy towarowe nie życzyłaby sobie, by jej linki pojawiły się np. na forum z bielizną, prawda? ;)

Edytowano przez Eskel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam przeczytać co nieco o systemie marketingowym SEM7 -> https://sem7.pl/o-systemie

Taki system pozwala zwiększyć liczbę klientów, osiągnąć wiele celów biznesowych oraz sprowadzić większy ruch na stronę. Współpracuję z tą firmą w kwestii właśnie prowadzenia marketingu w sieci i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywne zaskoczony tak szczegółowymi raportami, działaniami oraz co najważniejsze - efektami, które zauważyłem natychmiast, ponieważ agencja marketingowa nie korzysta tylko z jednego kanału. To kompleksowe usługi marketingowe i widząc coraz więcej ofert w sieci - to przyszłość SEO i marketingu w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało która agencja seo pozycjonuje strony za efekt, bo jest to zwyczajnie dla nich nieopłacalne. Postawcie się po stronie agencji. Wydają sporo pieniędzy, poświęcają dużo czasu na zdobycie wysokich pozycji w organiku, a gdy już uda im się je zdobyć i zaczną nawet nie tyle zarabiać co otrzymywać zwrot kosztów, to firma wypowie umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze zdaniem Lenix88 !

Moim zdaniem, firma nie może sobie na to pozwolić, ponieważ gdyby tylko tak robiła to bardzo szybko została by z niczym .. Zleceniobiorca ustala koszta jakie maja za wszystko zapłacić i na bieżąco firma się rozlicza ze zleceniobiorcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płacenie za efekt jest optymalnym wyjściem dla Klienta, jednak trzeba pamiętać że jeśli pozycja będzie uzależniona głównie od zapleczy firmowych wówczas po zakończeniu współpracy pozycję mogą spaść, dlatego lepiej zadbać żeby firma dywersyfikowała działania, opierając pozycję strony na miksie linków z zaplecz, forów internetowych, katalogów, płatnych artykułów, blogów itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się


×