Skocz do zawartości
Uchanka

Rozliczenie za pozycjonowanie

Recommended Posts

Słuchajcie, mam taki problem. Zamierzam niebawem skorzystać z usług firmy zajmującej się SEO. Stwierdziłem, że sam nie dam rady tego robić i chcę to jednak powierzyć specjaliście. Niemniej jednak chcę mieć przynajmniej jako takie rozeznanie w temacie, bym nie miał potem żadnych niespodzianek. Firma, którą chcę zatrudnić proponuje rozliczanie się za efekt. Trafiłem jednak na ten artykuł - http://funkymedia.pl/model-rozliczeniowy.html. Autorzy próbują przekonać w nim, że taki model rozliczenia nie jest korzystny, że dużo lepszy jest abonamet. Co Wy o tym myślicie i jakie Wy macie doświadczenia w temacie?

Myślę, że dużą wagę odgrywa zaufanie do danej firmy aniżeli forma umowy. Mam przykład sklepu stacjonarnego pozycjonowanego przy rozliczeniu za efekt, a współpraca układała się przez kilka lat. 
Innym przykładem będzie niewywiązanie się z umowy przez inną już firmę pozycjonerską (brak poprawy pozycji frazy) i po 6 miesiącach zerwałem kontrakt.
Obecnie zdecydowałem się na pozycjonowanie na podstawie umowy abonamentowej. Za wcześnie jeszcze bym mógł przedstawić efekty. Główną rolę w podjęciu takiej decyzji miało przeświadczenie o uczciwości danej firmy, rodzaj umowy był dla mnie sprawą drugorzędną.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się