Skocz do zawartości

Odkładanie oszczędności

rannik

Recommended Posts

Oszczędzanie pieniędzy nie zależy od tego ile zarabiamy, tylko od tego czy mamy skłonność do oszczędzania. Niestety należę do ludzi, którzy wolą wydawać pieniądze zanim je zarobią. Pewnie dlatego mam ciągle do spłacania kredyty, leasingi i faktury z opóźnionym terminem płatności. Tak nie można ciągle funkcjonować. Są przecież sytuacje których nie przewidzimy. Remont drogi przed naszym sklepem, wypadek, czy choroba w rodzinie. Do tego dochodzą różne nie przewidziane zmiany w gospodarce, czy opodatkowaniu, które z dnia na dzień mogą odebrać nam źródło dochodów. Czy można się przed tym ustrzec? Można. Właśnie oszczędzając pieniądze. Oczywiście nie musi być ono bierne. Można przecież pieniądze zainwestować. Konkretnie chodzi o kupno złota. KOMPLETNIE się na tym nie znam. Podobno jego cena w ostatnich latach ciągle rośnie, więc da się na tym zarobić w dłuższej perspektywie.  Zacząłem szukać jakichkolwiek informacji i trafiłam na Mennicę Polską. Istnieją już 250 lat, a ich historia jest niczym uzasadnienie przyznania orderu Orła Białego. Mają własna rafinerię złota! Oferują depozyt i gwarantują odkup złota. Mają też monety ze złota. Kolekcjonerskie, bulionowe, okazjonalne inwestycje.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/zloto/ ale chyba sztabki są bardziej poręczne w odsprzedaży. Oczywiście wiem, że nic na tym świecie nie jest pewne, i nikt nie da mi na nic gwarancji, ale jak myślicie, warto spróbować czy lepiej sobie 'odpuścić'?

• 4 years later...

Moim zdaniem dobrze jest dywersyfikować oszczędności w formie

złota

nieruchomości

dzialek

trochę kasy zostawić na loktach oraz na kontach oszczędnośćiowych ( oprocentowanie depozytów będzie rosło z powodu rosnących stóp procentowych).

• Utwórz nowe...