Skocz do zawartości

Kredyt samochodowy

kosmonauta

Recommended Posts

Planuję zakup nowego auta i chciałem przeznaczyć na ten cel 50 tysięcy złotych. Jeżeli chodzi o wkład własny, dysponuję kwotą 15 tysięcy złotych. W jakim banku najlepiej zaciągnąć kredyt samochodowy? Na jakie oferty warto dziś zwrócić uwagę? ING? A może Santander? W oko wpadła mi ta porównywarka: terve.pl/kredyty/kredyty-samochodowe. Mają tam właśnie między innymi kredyty w bankach, o których wspominam. Jaki - wg Was - będzie najbardziej opłacalny? 

Najlepiej zacznij od rozmowy ze sprzedawcą. Prawie każda marka ma swój bank który oferuje pakiet kredytu lub leasingu w połączeniu z ubezpieczeniem samochodu, darmowymi przeglądami a nawet wydłużonym okresem gwarancji. Kilka razy szukałem alternatywnego rozwiązania i było znacznie mniej korzystne. Ban związany z marka samochodu nie jest zainteresowany na skubaniu klientów tylko na ułatwianiu sprzedaży samochodów konkretnej marki. Jak kupujesz samochód na firmę sprzedawca sam podpowie ci jakie Polska Klasyfikacja Działalności (PKD) dobrze jest dopisać do zgłoszenia działalności gospodarczej by mieć większą ulgę przy zakupie i kredycie. Z tego co piszesz chcesz samochód za 50 tyś. To chyba celujesz w osobówkę. Może zamiast kredytu weź leasing bo są wówczas mniejsze problemy w odpisach podatkowych. Łatwiej jest odpisywać dzierżawę leasingową za samochód niż raty kredytu. No i zawsze mogą zażądać ewidencji przebiegu. Jak mało jeździsz to polecam leasing uzależniony od ilości przebytych kilometrów. to chyba jedyna taka oferta jakiejś firmy z Wrocławia. Poszukaj na Aleo tam jest sporo ciekawych ofert  aleo.com/pl/firmy/logistyka-spedycja-transport  . Mój sąsiad zamiast kupować nowy samochód korzysta z taksówek i wypożyczalni samochodów. Przez rok wydał mniej kasy niż ja na utrzymanie osobowego i dostawczego. To może być dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy tak drastycznie zdrożało ubezpieczenie a nowy samochód traci krocie na wartości.

.

• 2 months later...

Przy wyborze kredytu samochodowego warto wybrać zaufaną i sprawdzoną firmę. Osobiscie mogę polecić Kredyt123 - można u nich otrzymać aż 150 tysięcy złotych na zakup nowego auta, a raty rozłożyć sobie aż na 10 lat. Co bardzo ważne - formalności są tam ograniczone do absolutnego minimum - bez stania w kolejkach itp. Na stronie kredyt123.pl/kredyt-samochodowy można skorzystać z bardzo wygodnego kalkulatora, dzięki któremu można obliczyć, ile będzie wynosiła nasza jedna rata. Polecam zapoznać się z ofertą :)

• 4 years later...

Od siebie polecam Bezpłatne konsultacje z doradcą kredytowym - sprawdzi najlepsze warunki kredytów samochodowych jak również leasingu. W wielu przypadkach lepiej zdecydować się własnie na leasing a nie na kredyt  z uwagi na o wiele lepsze warunki. 

Obecnie czasy sa niepewne, nbp podnosi stopy procentowe, tak więc oprocentowane kredytów jest dynamiczne oraz moze się zmieniać z miesiaca na miesiac. Konsultacja z doradcą nic nie kosztuje, a moim zdaniem warto jest poświęcć trochę czasu na to aby zdecydować się na najlepszą oferte. I nie stracić pieniędzy. 

• Utwórz nowe...