Skocz do zawartości

Elektroniczne zasoby edukacyjne

bocja

Recommended Posts

Pracuję w szkole. Mam jednak problem z ogarnięciem kilku kwestii technicznych, w szczególności dotyczy to korzystania z multimediów i zasobów informacji zawartych na rożnych platformach internetowych. Jak wiadomo w szkole obecnie wykorzystuje się różne e-pomoce - korzystają z tego tak uczniowie jak nauczyciele. Elektroniczny dziennik, portale internetowe, bazy danych. Zastanawiam się nad zapisaniem się na szkolenie "elektroniczne zasoby edukacyjne" które znalazłam na http://orke.pl/szkolenia tylko nie wiem czy muszę to z kimś konsultować (jestem nauczycielem stażystą)? Czy lepiej ustalić to z dyrektorem? Czy nie mam takiego obowiązku? Druga sprawa - skuteczność takiego szkolenia. Może ktoś z Was mial okazję już uczestniczyć w takim kursie i mógłby coś więcej napisać? Byłabym wdzięczna, bo to tez jest dla mnie ważna kwestia.

• 1 month later...

Zapewne po to, żeby sprawniej orientować się w świecie e-szkolenia. Sama jestem nauczycielką polskiego i jako młody nauczyciel też mam problemy z ogarnięciem wielu kwestii. Jest tyle nawiązań, adaptacji filmowych, miejsc związanych z pisarzami, dodatkowo biografie pisarzy to szalenie ciekawe historie - wszystko to chciałoby się przedstawić dzieciakom. Jednak czas pracy w szkole nam na to nie pozwala. Dzieciaki mają to strasznie okrojone. Poza tym ubolewam nad tym, że teatr i film nie idą w parze przez co, dzieci często nie łączą wielu faktów. Wiem, że są inne przedmioty, ale to często wzorce w literaturze kształtują nasz światopogląd. Po latach widzę, że lekcje języka polskiego to przede wszystkim wychowanie. 

• Utwórz nowe...