Skocz do zawartości

Jakie studia ?


seeulen

Recommended Posts

Narzekają co niektórzy, że po studiach nie ma pracy, ale to wszystko zależy oczywiście od tego, jaki kierunek wybierzemy. Choć sprawa tak naprawdę nie jest też taka prosta, jak mogłoby się wydawać, bo ciężko przewidzieć, jakie kierunki dadzą nam gwarancję na zatrudnienie w przyszłości. No i zanim ukończymy studia, może okazać się, że sytuacja na rynku pracy diametralnie się zmieniła. Choć oczywiście są pewne trendy, które należy brać pod uwagę, takie jak np. ten, że pracę znajdziemy szybciej po jakimś kierunku technicznym, aniżeli humanistycznym. A tak na marginesie, fajny artykuł - na temat studiów właśnie - czytałem ostatnio. Możecie sobie też zerknąć, jest pod tym linkiem - http://www.praca-jaworzno.pl/porady-dla-pracodawcow/387/studia-moze-kierunek-zamawiany. Rzecz tyczy się tzw. kierunków zamawianych. W artykule są informacje na temat tego, jakie branże zatrudniały najwięcej pracowników w ostatnich latach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja studiuję stomatologie wg mnie bardzo dobry wybór, chociaż nie każdy mógłby to studiować tak samo jak ja nie mogłabym pójść na prawo. Także zależy od zainteresowania. Ogólnie to na moich studiach uczymy się ogólnomedycznych rzeczy typu, co unerwia mały palec u stopy, jak wykonać badanie neurologiczne, jakie badania do różnego typu chorób, jakie są sprzęty do badań, jaki aparat do masażu limfatycznego można zastosować, itp itd.... WIęc jesli ktos tego nie lubi to odradzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Studia takie, po ktorych znajdziesz prace, takie, na ktore jest zapotrzebowanie. WIesz, zeby nie bylo, ze uczysz sie 5 lat na magistra, a potem wyladujesz w malym ciasnym mieszkaniu i pracujesz za najnizsza krajowa, jako sprzedawca lub w bawisz sie w sprzątanie biur warszawa. Musisz zbadac rynek i zoabczyc, z czego sa pienaidze, i co takze Tobie sie podoba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ciężko przewidzieć, w którą stronę pójdzie rynek i jakie zawody będą opłacalne, kiedy skończy się studia, ale jest kilka takich,w których pracę znajdzie się zawsze. Jest to z całą pewnością lekarz, prawnik i informatyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

W Twoim przypadku na pewno najlepiej wybrać studia informatyczne. Jeśli będziesz miała szczęście możesz się nauczyć tam bardzo dużo. Trafiając na maniaków internetowych jako wykładowców, naprawdę możesz osiągnąć sukces.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ja wybierając kierunek bardziej nastawiałem się na możliwość znalezienia pracy od razu po zakończeniu nauki, niż na pójście w stronę czegoś czym się interesuję. Bałem się, że będę żałował, ale jest świetnie. Studiuję transport na politechnice gdańskiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Całkiem nieźle ma się aktualnie transport i spedycja, więc może warto iść właśnie w tę stronę? W sieci jest mnóstwo fajnych poradników na ten temat, takich jak chociażby ten: http://fracht.pl/poradnik/wpis/dokumentacja-w-spedycji-miedzynarodowej, więc możemy sprawdzić z czym dokładnie wiąże się ten zawód i jaką wiedzę zdobywać będziemy na studiach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

×
×
  • Utwórz nowe...