Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
seeulen

Jakie studia ?

Recommended Posts

W tym roku pisze maturę i egzamin zawodowy ale nie bardzo wiem na jaki kierunek studiów się wybrać... Interesuje mnie tworzenie i zarządzanie stronami www. Chciałbym związać z tym swoja przyszłość ale nie wiem gdzie się kształcić. Może zdecydować się na jakieś kursy, licencjaty itp. ? Nie za bardzo się na tym znam. Proszę o jakieś propozycje. Z góry dzięki.

Jeżeli strony www Cię interesują to może informatyka? Na początku jest bardzo ogólnie ale potem możesz sobie wybrać specjalizację. Jeżeli to Cię nie interesuje zawsze możesz studiować to co Cię interesuje a tworzyć strony możesz jako samouk - i tak więcej nauczysz się sam niż na studiach. Ja akurat również interesowałem się tworzeniem stron internetowych, poszedłem na informatykę ale zupełnie się tam nie odnalazłem, zmieniłem kierunek a informatyką i webmasterką zajmuję się hobbystycznie.

Dziękuje. Wiem ze Webmaster to raczkujący kierunek studiów. Moim małym marzeniem jest tworzenie stron www na zlecenie ale chyba masz racje ze muszę się zając tym hobbystycznie. Problem w tym że nie wiem co tak na prawdę mógłbym robić w życiu <_<

Dziękuje. Wiem ze Webmaster to raczkujący kierunek studiów. Moim małym marzeniem jest tworzenie stron www na zlecenie ale chyba masz racje ze muszę się zając tym hobbystycznie. Problem w tym że nie wiem co tak na prawdę mógłbym robić w życiu <_<

Znajdziesz w Polsce kierunki informatyczne gdzie webmasterka występuje i jest poważnie traktowana.

Takim przykładem jest Informatyka na WIiNoM (http://www.wiinom.us.edu.pl/)Jeżeli dobrze sobie dobierzesz siatkę zajęć, specjalizacje i specjalność to poznasz: PHP, JS, DOM, AJAX, HTML, SMARTY, MySQL a to już całkiem sporo jak na polskie realia ;-) Oczywiście jako iż jest to Polska uczelnia to będziesz miał również wiele innych przedmiotów, a webmasterka w zasadzie nie będzie głównym nurtem ;-) Ale jeśli chcesz to na pewno można się tutaj świetnie w tym kierunku rozwijać (np dowolny certyfikat który chcesz zrobić jest opłacany przez uczelnie jeśli zgłosisz taką potrzebę, więc możesz sobie zrobić np zenda)

Natomiast jeśli chciałbyś skupić się wyłącznie na przedmiotach kształcących Cię jako webmastera to wybierz popularne uczelnie w stanach ;-) (wbrew pozorom to żaden wyczyn się tam dostać).

może nie jest wyczynem się dostać ale z utrzymaniem może być już mały problem jak na przeciętną kieszeń

Studia informatyczne byłyby chyba najlepsze. Możesz też wybrać się do szkoły policealnej, albo na jakieś kursy. Może grafika?

Sam musisz zdecydować, najlepiej chyba wybrać się drzwi otwarte, żeby tam popytać wykładowców i studentów, na jaki kierunek się najlepiej wybrać.

Drzwi otwarte to dobry pomysł, ale przyznam, że jak ja wybierałam się na studia to też poszłąm na takie drzwi otwarte i jakoś się tam nie potrafiłam odnaleźć. Nie wiedziałam o co pytać wykładowców, bo w sumie nie wiedziałam do końca na czym polega studiowanie:)

Jeśli strony WWW to informatyka, a następnie specjalność inżynieria oprogramowania lub coś związanego z aplikacjami internetowymi. Ja jestem inż informatykiem, ale wybrałem specjalizację z sieci. Obecnie zastanawiam się jeszcze nad poydplomówką - czy ktoś z was studiował w taki sposób? jak na taki dyplom patrzą pracodawcy? nie zależy mi na kolejnym papierku tylko na rzetelnej i praktycznej wiedzy. Chciałbym rozpocząć karierę w zakresie sap erp. Na wsb we Wrocławiu jest taki kierunek - studia sap - pytanie czy ma to sens, czy raczej jakieś szkolenie znaleźć? z tym, że trudno jest o dobre szkolenie z tej dziedziny, a pracodawcy niestety szukają pracowników wykfalikowanych albo z dużym doświadczeniem.

Jeżeli szukają z doświadczeniem to nie zdobędziesz go jeżeli nie będziesz przy tym pracował. Jeżeli wykwalifikowanych, to tylko kursy i ewentualnie ten kierunek. Problem w tym, że często szukali* wykwalifikowanych z dużym doświadczeniem. Wtedy musisz jednocześnie pracować i się kształcić.

* tak było jeszcze kilka lat temu jak jeszcze nie miałem swojej DG i mnie to powiedzmy interesowało.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Kliknij parking, a jeżeli chcesz więcej to polecam Chiny. Zapraszam ;)

Moim zdaniem najlepszy sposób na zdobycie doświadczenia to studia zaoczne, pod warunkiem, że masz możliwość znalezienia pracy w dużej firmie. Studia w weekendy w zupełności wystarczą, jeśli naprawdę interesujesz się informatyką. oczywiście lub tylko inż, na mgr nie warto iść, bo nie wiele to wnosi. W tym czasie lepiej poświęcać się pracy i samodzielnemu zdobywaniu wiedzy. Ewentualnie po studiach I stopnia warto się jeszcze wybrać na podyplomówkę, mi to trochę dało, kierunek tester oprogramowania - studia podyplomowe - nastawione są już na konkretną dziedzinę i wiedzę, którą wykorzystuje się w pracy. No i oczywiście warto korzystać z kursów, choć trudno o specjalistyczne kursy w Polsce, przynajmniej w dziedzinie w której ja pracuję. Jednak wkrótce planuję wyjazd za granicę, warunki znacznie lepsze niż w PL.

Ja też myślę, że studia zaoczne plus praca w dobrej firmie będą dobrym rozwiązaniem. Zdobywa się cenne doświadczenie, które jest teraz na rynku bardzo ważne, a do tego w szkole pracuje się nad teorią, która jest równie istotna.

Wydaje mi się, że obecnie studia zaoczne są lepszym rozwiązaniem niż dzienne. W tym czasie można zdobyć doświadczenie, na które zwraca uwagę każdy pracodawca.

Najlepsze będą chyba studia informatyczne, chociaż ostatnio to bardzo popularny kierunek.

Nie rozumiem, dlaczego masz się tym zajmować tylko hobbistycznie, przeciez jest trochę uczelni, które kształcą właśnie w kierunku aplikacji interetowych i moblinych, tworzenia stron itd, itd? Rzuć choćby okiem na ta stronkę - studia magisterskie na WSB. Zresztą nie tylko ta uczelnia, ja ciągle widzę oryginalne kierunki - wszystko związane z Interetem, programowaniem. Przed informatyką jako taka raczej bym się wzbranial - to bardzo szeroki kierunek (tak mi się wydaje, bo nigdy tego nie studiowałem).

Kursy nie dadzą Ci tego co studia - chociaż muszę przyznać na studiach otrzymałem wiele nieprzydatnych mi teraz informacji, których teraz nie używam. Kursy bywają konkretne - uczysz się tylko tego co potrzeba. Najlepiej to chyba połączyć studia z kursami - to zawsze lepiej wygląda w przyszłym CV. Uczelni informatycznych jest w naszym kraju mnóstwo - wystarczy poszukać.

Studia dają najwięcej, koniec i kropka. Na pewno znajdziesz jakąś dobrą uczelnie w pobliżu miejsca zamieszkania, jeśli zależy Ci na domowych obiadkach :)

Warto sprawdzić czy informatyka na uczelni jest kierunkiem zamawianym, można wtedy liczyć na duże stypendium oraz pracę po ukończeniu studiów

wydaje mi się, że teraz na pewno warto iść na takie kierunki jak transport lub spedycja, bo w tym branżach jest największe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, a płaca też nienajgorsza, import i eksport się rozwija, więc praca w takich zawodach będzie za 5, za 10 i tez pewnie za 15 nastepnych lat

Z pewnością przyszłość mają kierunki informatyczne. Jak zawsze opłacalny jest również zawód lekarza, jednak nie każdy się do tego nadaje. Można iść na prawo, ale wtedy liczyć się trzeba z tym, że, żeby zostać kimś takim jak adwokat, sędzia czy radca prawny trzeba dodatkowo skończyć aplikację.

Ja poszedłem na informatyke na wydziale inżynierii. Programowanie JAVA itp. W Twoim przypadku jak najbardziej polecam.

Ja się wybrałem na Geodezje i Kartografie we Wrocłąwiu :) Zobaczymy jak to wyjdzie ;d

Ja od siebie polecam Elektroniczne przetwarzanie informacji na UJ w Krakowie. Te studia mają dosyć interdyscyplinarny charakter, a wyłoniły się ze specjalizacji na kulturoznawstwie. Wiem, że poświęcają sporo zajęć na naukę tworzenia www, projektowania graficznego, programowana w ruby, nawet user centered designu, ale też historii sztuki i multimediów :) mi to bardzo odpowiada, bo lubię mieć wszechstronne podejście, a konkretów uczyć się w pracy bądź na studiach podyplomowych.

Zaloguj się, aby obserwować