Skocz do zawartości

Kupno serwisu

Gość Lvcas

Recommended Posts

Gość Lvcas

Witam

Mam zamiar kupić sobie jakiś portal internetowy z ruchem, popularny, tak, by móc na nim zarabiać :)

Stąd moje pytanko, bo znalazłem taką aukcję: http://allegro.pl/5-popularnych-stron-internetowych-ggopisy-pl-i1996814701.html czy jest sens kupować np. 5 portali? Jestem w sumie zainteresowany i obserwuję tą aukcję, jak sądzicie?

Jestem poważnie zainteresowany, więc proszę o odpowiedzi.

Mnie zastanawiają trochę statystyki np. serwisu esennik.eu. Skąd taki spadek?

Poza tym wypada wiedzieć jakie są źródła takiej oglądalności, czy wyszukiwarki, płatna reklama a może jest to sztucznie generowany ruch.

Czemu właściciel serwisów które zarabiają miałby je sprzedać?

Gość Lvcas

@mervin: Masz rację. Ale może strona z Google zniknęła? Jest to możliwe?

Zobacz na stronę ggopisy.pl - wydaje mi się, że jest ona najatrakcyjniejsza z całości... Wypozycjonowana ładnie, na frazę "gg opisy" 3 miejsce. To faktycznie niezły kąsek ;)

Chyba się zdecyduję... a właściciel czemu może je sprzedawać? Nie wiem... może nie ma czasu się nimi zajmować? Poza tym zobacz, w sumie aktualne statystyki są niezłe...

Proszę jeszcze o porady, bo już chciałbym licytować!!

@mervin: Masz rację. Ale może strona z Google zniknęła? Jest to możliwe?

Jest to możliwe i dlatego przykuwam uwagę do tego dlaczego strona jest tak wysoko. Oczywiście aukcja ciekawa nawet ze względu na domenę ggopisy.pl

Kilka lat temu posiadałem serwis który zajmował pierwsze miejsca na swoje słowa kluczowe jednak strona wpadła do filtra google i cała dochodowość portalu się skończyła, praktycznie z dnia na dzień. Jeżeli chcesz kupić serwis i na nim zarabiać warto zapoznać się z zapleczem. Nie zniechęcam Cię w żaden sposób do złożenia swojej oferty.

Zobacz na stronę ggopisy.pl - wydaje mi się, że jest ona najatrakcyjniejsza z całości... Wypozycjonowana ładnie, na frazę "gg opisy" 3 miejsce. To faktycznie niezły kąsek ;)

wyloguj się z googli i sprawdź jeszcze raz. u mnie strona nie pojawia się w pierwszej 50-tce, a dalej nie chce mi się sprawdzać:).

Witam,

Zauważyłem, że na temat tej samej aukcji toczyła się równolegle dyskusja na innym forum.

Aukcja zakończona, z tego co widzę cena 10100,00 PLN nie przekroczyła minimum, zatem właściciel musiał przecenić swój pakiet serwisów. Wygląda na to, że serwisy te (szczególnie ten najważniejszy) mają już okres świetności za sobą, zostały troszkę zaniedbane. Żeby więc zacząć poważnie na nich zarabiać, trzeba by było, oprócz ich zakupu, dodatkowo zainwestować w ich rozwój. Przy takiej kwocie dobrze więc mieć z góry ustalony model biznesowy i być zdeterminowanym.

Ja bym nie kupował, ale głównie dlatego, że bardziej podoba mi się idea tworzenia od podstaw i zarabiania na własnej, unikatowej treści.

Pozdrawiam.

• 2 months later...
  • 4 months later...