Skocz do zawartości

rozmieszczenie divów

r3m4k3

Recommended Posts

Witam!

Utworzyłem stronkę o geometrii analitycznej, niby na konkurs, właściwie to po to tylko, żeby babka od majcy się odwaliła, ale stronka musi byc zaakceptowana przez jury w związku z tym musi się wyświetlac na każdej przeglądarce tak samo.

Stronka jest dostępna pod adresem: http://geometrianalityczna.yoyo.pl i problem polega na tym, że w niektórych przeglądarkach pod różnymi systemami, divy się rozjeżdżają - tzn. to menu raz jest tam gdzieś nad layem itd. Zdaję sobie sprawę, że spora wina w tym reklam, ale sprawdziłem to także lokalnie i też na którymś tam komputerze tak się stronka wyświetlała.

Proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam :)

• Upvote 7

• 11 months later...

Kod tej strony jest tak zagmatwany że ciężko powiedzieć ja bym to napisał jeszcze raz od początku. Przy takiej prostej strukturze to raptem. Poniżej jak masz jak powinien wyglądać szkielet HTML

<div id="kontener">
    <div id="prawakolumna">
        <div id="meni"></div>
    </div>
    <div id="tekst"></div>
    <div id="stopka"></div>
</div>

Dodatkowo ostylować według uznania w CSSie dodać float:left; do divów prawa kolumna i tekst po to aby wyświetlały się obok siebie i clear:both; w stopce overflow:hidden; w głównym kontenerze i powinno śmigać aż miło.