Skocz do zawartości

przenosiny bazy

tdm

Recommended Posts

Czesc, na wstepie chce powiedziec ze to naprawde pilne, chodzi o forum turnieju ktory niebawem organizuje i uczestnicy zaczynaja sie obawiac iz turnieju nie bedzie, licze na wasza pomoc poniewaz nie jestem najlepszy w te klocki. Przechodzac to meritum pewnego dnia chcac sprawdzic forum okazalo sie iz strona jest pusta, na ftepie nie ma ani jednego katalogu, na szczescie zostala baza danych, zeksportowalem ja i gdy chce ja zaimportowac na nowo zainstalowane forum wysyla mi error:

-- Baza danych: `ctocs_c0_pl`
--
CREATE DATABASE `ctocs_c0_pl` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1044 - Access denied for user '865547_Q0a'@'%' to database 'ctocs_c0_pl' 

Bardzo możliwe iż jest to błąd bardzo banalny dlatego prosze o wyrozumialosc

Podaj na jakim forum strona stoi? SMF, phpBB czy inne? Napisz czy importowałeś bazę w phpMyAdmin?

Najprawdopodobniej chodzi o to, że w pliku konfiguracyjnym nie ustawiłeś prawidłowych danych do bazy lub/i nie stworzyłeś bazy danych/użytkownika bazy danych.

Podaj więcej szczegółów apropo forum/tego co zrobiłeś.

chodzi o phpbb tak importowalem w phpmyadmin. Co do forum jak pisałem wyczyscilo mi calego ftepa ale baza zostala. Czyli jak w pliku konfiguracyjnym ustawię dane nowej bazy danych to będzie śmigać tak?

Zrobiłem jak mówiłeś, zaimportowałem bazę na nowy serwer bez problemów, lecz żaden temat ani user się nie dodał. Czy to może mieć coś wspólnego z tym iż wcześniej cały serwer ftp mi wyczyściło?

Od początku. Instaluje forum i chce wrzucić bazę danych przez phpmyadmina i dostaje taki komunikat

Zapytanie SQL:

--
-- Baza danych: `ctocs_lan`
--
CREATE DATABASE `ctocs_lan` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1007 - Can't create database 'ctocs_lan'; database exists 

Jak wrzuce baze przed instalacja forum to nie moge ustawić takiego samego prefiksu. Macie jeszcze jakies pomysły?

Z translatora

# 1007 - nie można stworzyć bazy danych 'ctocs_lan; baza danych istnieje

Już nic nie rozumiem : D

Tym razem zrobilem inaczej, kopie wrzucilem na jedna baze a forum zainstalowalem na innej i zrobilem przekierowanie plikiem congig.php to bazy z kopia, na forum nie bylo nic, zadnych for. Jak eskportowalem baze z serwera(tego co ulegl awarii) to mialem tylko jeden plik, w którym jednakże byli zawarci wszyscy userzy oraz wszystkie tematy. Da rade mi ktoś pomóc?

Jedyne co zrobiłem ja to stworzyłem nowego użytkownika, zainstalowałem skrypt i zaimportowałem bazę którą dostałem. Nie mogę odpowiadać za inne ustawienia skryptu oraz bałagan jaki tam panuje ;) . Jeżeli chodzi o tego typu błędy sugeruję napisać na forum pomocy phpBB by Przemo -> http://www.przemo.org/phpBB2/forum/

gdyby chodzilo o ustawienia, pewnie moglbym je zmienic gdybym mogl sie zalogowac na konto, kiedy próbuję to zrobić firefox wyklepuje mi komunikat, że nie może się połączyć z serwem. Co ciekawe gdy wejdzie się w dokladny link http://www.ctocs.xaa.pl/viewtopic.php?t=54&start=30&sid=a1ce61be3bd8758411c8dcdbb44f7ad8 to nietrudno zauważyć, iż wszystkie tematy na forum są. Faktycznie pewnie to wina ustawień, jednakże nie mogę wejść w panel gdyż zaraz po logowaniu traci połączenie z serwerem, gdybyś znał odpowiedź na to pytanie byłbym naprawdę wdzięczny.

PS Turniej zapowiedziany jest na 30/31 stycznia więc Twoja pomoc po 29 stycznia będzie już raczej zbędna :((