Skocz do zawartości

Początek

SwisTak

Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu "bawię się grafiką, więc stwierdziłem, PORTFOLIO - dlaczego nie ? "Skrobnąłem" szybki layout w nie całe 10munut i teraz chce nauczyć się kodować.

Znalazłem jakiś poradnik, czytałem ich już wiele. Jednak mam mały problem. Tak ma wyglądać strona : 50563159177991320438.png.

Proszę nie oceniać tego, zrobiłem takie proste, bo jak już wyżej pisałem dopiero uczę się kodować, więc praca nie jest zbyt skomplikowana. No to zaczynamy.

index.php

<!DOCTYPE HTML>
<head>
 <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
  <title>SwisTak Design - Portfilo</title>
  <link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/reset.css" media="screen">
  <link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/style.css" media="screen">
  </head>
<body>

<div class="bok">

<div class="logo-tlo">
			</div>
		<div class="stopka">
			</div>

</div>

</body>
</html>

style.css

body{ margin: 0 auto;  background-image:url(../images/bg.png); background-repeat: repeat; background-position:center; background-color:#696969; width: 858px; color: #ffffff; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 11px;}
.bok{ background-image:url(../images/bok.png) ; width:281px; height:600px; margin-left:-230px; float:left;}
.stopka{  background-image:url(img/stopka.png); width: 858px; height:124px; float: left;}

Nie mam pojęcia dlaczego inni webmasterzy po prostu w wartościach css (width, height) podają rozmiar obrazka i wszystko jest ustawione, a ja muszę się bawić marginesami.

Wcześniej zrobiłem już połowę kodu ale całe się rozjeżdżało, przez te marginesy strona mogła przewijać się w nieskończoność. Co mogę z tym zrobić ?!

• 1 month later...
Gość Lvcas

Marginesy podawaj zawsze w pixelach!

---

Zoomia.pl łączy zwierzęta i ludzi. Sprawdź ogłoszenia: oddam kota, oddam psa lub dodaj bezpłatnie swoje ogłoszenie.