Skocz do zawartości

[opinia] Niepoważna firma AZ.pl


wojtek.g

Recommended Posts

Szanowni Forumowicze,

Niniejszy post powstał z chęci podzielenia się z Wami moimi negatywnymi doświadczeniami z dostawcą usług hostingowych AZ.pl. Zamieszczone poniżej opinie są moją subiektywną oceną jednakowoż popartą pismem które otrzymałem od rzeczonej firmy, datami stempli pocztowych, oraz zarchiwizowaną komunikacją e-mailową – na wszystko o czym piszę mam dowody. Jednocześnie zaznaczam, że firma AZ.pl nie dopuściła się w żadnym momencie złamania prawa, a jedynie – w mojej opinii – zachowała się wyjątkowo nieprofesjonalnie.

Zaznaczam również, aby uprzedzić ewentualne uwagi, że post ten zostanie zamieszczony również na innych forach i serwisach jakkolwiek związanych z tematyką webdesignu, programowania aplikacji internetowych oraz serwerów i hostingu.

Po tym wstępie przystępuję do opisu sprawy. Kilka miesięcy temu, po rekonesansie polskiego rynku hostingowego, stojąc przed koniecznością znalezienia hostingu o nieco większych niż standardowe parametrach trafiłem na firmę AZ. Przyznaje skusiła mnie: cena, „nielimitowany” transfer, oraz spora powierzchnia dyskowa.

Na wykupionym już serwerze zamieściłem 8 (osiem) serwisów. Żaden z nich nie zawierał pornografii, warezów, downloadów etc. Jednym słowem niczego co łamałoby regulamin świadczenia usług firmy AZ.pl. W żadnym momencie nie złamałem regulaminu i mam co do tego pewność ponieważ w komunikacji e-mailowej Kierownik Działu Technicznego tejże firmy przyznał to wprost.

Jakież było moje zdziwienie gdy dostałem listem poleconym „WYPOWIEDZENIE UMOWY HOSTINGOWEJ” (wraz z fakturą za zwrot środków niewykorzystanych). Z początku myślałem, że jest to zwyczajna pomyłka – wcześniej nie było żadnych informacji ze strony tej firmy o jakichkolwiek nieprawidłowościach. Powołano się na 8 punkt regulaminu ustęp 9, cytuję:

„AZ.pl zastrzega sobie prawo wypowiedzenia umowy na usługi hostingowe z 30 dniowym terminem wypowiedzenia bez podania przyczyny. W przypadku wypowiedzenia powodującego rozwiązanie umowy przed upływem okresu abonamentowego, Abonent będzie uprawniony do żądania zwrotu niewykorzystanych środków finansowych w wysokości proporcjonalnej do niewykorzystanego okresu rozliczeniowego.”

źródło: http://www.az.pl/regulamin-regulamin-uslug-az.pl-hosting-domeny.html

Data wystawienia pisma: 12.03

Data stempla pocztowego: 23.03

Pismo, w mojej opinii, ewidentnie antydatowane – faktyczny okres, w którym mogłem działać został skrócony o niemal połowę. Na ten zarzut Kierownik Działu Technicznego odpisał, że niema to znaczenia bo wysyłali email. Oczywiście jest to, jak uważam, wykręt ponieważ żadnego emaila nie otrzymałem, a wypowiedzenie umowy powinno nastąpić na piśmie (email tego kryterium nie spełnia). Nie muszę dodawać, że w trakcie komunikacji z Kierownikiem nie otrzymałem żadnego rzeczowego powodu wypowiedzenia umowy.

Na koniec pomimo iż pismo wyraźnie zaznacza, że umowa wygasa z dniem 12.04 to serwery zostały zablokowane o godzinie 17:30 dnia 11.04 – niby drobiazg, ale tylko pogłębia moją opinię o nie profesjonalizmie tej firmy.

Moglibyście zapytać – o co tyle krzyku? O to, że w mojej opinii, na podstawie pism i rozmów, firma ta – mówiąc kolokwialnie – łapie frajerów. Ceny i parametry są fajne, ale gdy tylko zostają wykorzystywane - firma się wypina. Nie chodzi już nawet o to, że przeniesienie ośmiu serwisów, zgranie plików, ponowne wgranie, znalezienie odpowiedniego nowego hostingodawcy, przekierowanie domen, przetestowanie czy wszystko działa itd. to dwa dni roboty. Chodzi tu o takie cwaniactwo, które - moim zdaniem - należy piętnować, chociażby z tego faktu, że jeżeli opłacam serwer na rok, nie łamię regulaminu, to elementarnym minimum jakiego mogę wymagać od poważnej firmy jest… zwyczajne świadczenie usług.

Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, w mojej opinii, firma AZ.pl nie jest firmą poważną i odradzam korzystanie z jej usług.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Wczytywanie...
×
×
  • Utwórz nowe...