Skocz do zawartości

Czy mailing jest skuteczną formą reklamy?


Recommended Posts

  • 1 month later...

Co rozumiesz przez skuteczną formę reklamy?

Wszystko zależy od branży i celu jaki chcesz osiągnąć. Generalnie skuteczność rozumiana jako na przykład ilości odczytań, albo idąc dalej konwersji jest coraz mniejsza. Sekret to dobra baza mailingowa, masówka to strata czasu i pieniędzy.

Forex podstawy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witaj, wg mnie mailing to już przeżytek.

Praktycznie nikt tego nie czyta.

Więc skuteczność jest na poziomie ułamka procenta.

Każdy z nas ma skrzynkę pocztową i co robi z przesyłkami reklamowymi ? DELETE.

Dlatego radzę pomyśleć o innej reklamie:

- pozycjonowanie

- Adwords

- marketing szeptany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Z tym mailingiem to trudno zgadnąć. Wszystko zależy od tego na jakiego odbiorcę trafimy. Wydaje mi się, że mailing ze społecznościówki, czy nawet takiego onetu na konta swoich użytkowników będzie dużo bardziej skuteczny niż zakupienie usługi u kogoś kto skupuje maile czy zaciąga je ze stron.

Będzie skuteczniejszy, bo jednak chyba celniej (na podstawie profili tworzonych podczas rejestracji, uzupełnianych w trakcie użytkowania) z ofertą będą trafiać do potencjalnych odbiorców.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Kliknij psychoterapia indywidualna, a jeżeli chcesz więcej to polecam torty warszawa. Zapraszam ;)/>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Niestety mailling chyba odchodzi to przysłowiowego lamusa. Przede wszystkim z powodu natłoku tego typu reklamy na naszych skrzynkach mailowych, w większości mailling wysyłany jest na potęgę i chyba ludzie już przestali klikać w ta formę reklamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy, a mam konta już od około 10 lat nie zdarzyło się przeczytać dokładnie jakiegoś meila reklamowego, a co dopiero kliknąć w jakieś odnośniki, które były w nim zamieszczone. Nigdy nie zamawiałem tej formy reklamy i nie chciałem też tracić czas na nią.

Przy okazji dla Białostoczan polecam psycholog Białystok, kliknij terapia Białystok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

trzeba się wstrzelić w moment - jak wyślesz mailing i akurat ktoś go będzie w danym czasie potrzebował, jest szansa na zlecenie. Oczywiście aby dostać kilka zleceń, trzeba wysłać kilka tysięcy maili seryjnie. Ja robię mailing z kliknięciem w reklamę graficzną, by przejśc bezpośrednio z treści maila do strony www. To działa, gdy skierujemy mailing do firm z danej branży, tym bardziej, jeśli wypiszemy firmy, które nam zaufały już z tej branży. W branży ludzie się znają i mogą spytać tamtych, których podaliśmy i których oni znają o referencje ustne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

cześć,

chociaż e-mail marketing stracił trochę na wartości ostatnimi czasy to wciąż może on odgrywać sporą rolę w pozyskiwaniu bazy klientów. Jeśli chcecie poznać sposoby jak skutecznie wykorzystać jego potencjał to przeczytajcie artykuł na http://webownia.pl/blog/5-sposobow-na-pozyskanie-bazy-klientow-do-e-mail-marketingu.html. Przyjemnego czytania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Zależy do ilu osób wysłany mailing, jaki tytuł maila i jaka treść. Na te durne maile typu schudnij 200 kg w tydzień albo krem odmładzający o 120 lat - to na pewno nabiera się duży procent głupich i zakompleksionych kobiet. Duży procent społeczeństwa jest głupi i musi się opłacać skoro widać, że tyle maili jest wysyłanych. A co dopiero, jeśli będzie to coś na prawdę dobrego i zachęcającego.. Mi się wydaje, że to co się chce sprzedać ma największe znaczenie. Jest ogromna różnica pomiędzy: "najwyżej oprocentowana lokata w kraju" a "poduszka dla świnki morskiej"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

nie zgodze sie, zamiast probowac manipulacji tytulami, postaraj sie o dobrze stargetowana baze mailingowa i serwuj im wysokiej jakosci content - taki, dzieki ktoremu czegos sie naucza i poczuja przywiazanie do twojej marki. Po kilka cennych wskazowek odsylam do wystapienia Macieja Ossowskiego z GetResponse na ecommerce day by Shoplo.com na temat dzisiejszego email marketingu i jak go poprawić :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Tak - mailing jest skuteczną formą reklamy, jednak nalezy zadbać o bardzo dobrą treść i tytuł takiej wiadomości. I tak jak poprzednik wcześniej się wypowiedział - ważna jest baza odbiorców, którzy mogą być naszymi potencjalnymi Klientami :)

 

Myślę, że warto spróbować takiej metody reklamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Wczytywanie...
×
×
  • Utwórz nowe...