Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Lvcas

Jaki skuteczny system CMS do zarządzania stroną www?

Recommended Posts

Gość czopper

Wordpress chyba najpopularniejszy ;)

Zobacz tutaj: prawo autorskie zostało tutaj dobrze dobrane, wszystkie licencje są i CMS jest świetny!

Drupal jest coraz popularniejszy i wygląda bardziej profesjonalnie niż WordPress.

Poza tym każdy CMS można zoptymalizować zarówno od strony wydajnościowej jak i SEO więc, który by to nie był, da się z niego wycisnąć ile da się o ile zajmie się tym profesjonalista ;)

Wybór CMSa zależy też od tego do jakiej strony chcesz go użyć. Bardzo popularny jest Wordpress. Wiele stron na nim stoi i jest on bardzo popularny dodatkowo masz do niego wiele darmowych wtyczek i poradników wrazie jakbyś miał z czymś problem.

Najlepszy to taki, który jest od zera pisany pod własne potrzeby. Zazwyczaj problemem przy takich rozwiązaniach jest kasa, bo dobre rozwiązania kosztują. WP, Drupal czy inne rozwiązania oczywiście w 99% wystarczą i pokryją nasze oczekiwania, ale ja osobiście staram się unikać rozwiązań do których źródeł ma każdy dostęp. Nawet taka firma z Pcimia Dolnego, jeżeli jej biznes bazuje na pozyskiwaniu Klientów z sieci poprzez stronę www, powinna się zastanowić czy warto narażać się na włamy poprzez dziury w sofcie. Nie oznacza to, że WP i reszta jest szczególnie dziurawy, nie, ale ta masa wtyczek, tysiące linijek kodu sprawia, że takie prawdopodobieństwo istnieje.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Kliknij łatwe przepisy, a jeżeli chcesz więcej to polecam parking lotnisko. Zapraszam ;)

jak zdecydowanie polecam joomla. chyba najbardzije popularny system cms na swiecie. ciągle się rozwija, udoskonala. ma mnóstwo przydatnych wtyczek czy nawet możliwość podpięcia bardzo profesionalnego sklepu internetowego z wszelkiemi dostępnymi standardami e-commerce :)

• Like 1

Ja polecam wszystkim drupala. Szczególnie zapalonym amatorom "nie programistom". Ten CMS ma wielkie możliwości i pozwala cieszyć się nimi nawet bez znajomości PHP i JS.

W pierwszym kontakcie może wydawać się nieco skomplikowany - szczególnie w porównaniu do wordpressa. Po opanowaniu podstaw, wszystko przychodzi już dosyć łatwo. Szczególnie korzystanie z wielkiej liczby dobrych i sprawdzonych przez drupalową społeczność modułów. To daje pewność i bezpieczeństwo ich używania.

Największa słabość drupala to mała liczba ładnych i ciekawych skórek - szczególnie w porównaniu do konkurencji. Większość wygląda nieciekawie i bardzo surowo. Są za to wspaniałe skórki bazowe do tworzenia własnej, indywidualne skórki. Zen i Omega to dwie najpopularniejsze. Pozwalają one nadać dowolny wygląd własnej stronie, choć wymaga to już wielu dodatkowych umiejętność.

Moim zdaniem Joomla to świetny system, aczkolwiek jest dość "duży". Mimo wszystko jest bardzo dobry w zarządzaniu sporą ilością treści.

• Like 1

dropfil większość CMS nie wymaga znajomości PHP i JS i innych tego typu rzeczy ;)

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Kliknij projektowanie www, a jeżeli chcesz więcej to polecam pozycjonowanie białystok. Zapraszam ;)

Ja mam trzech faworytów, jeśli chodzi o CMS'y: Joomla, WordPress, Drupa.

Joomla zdecydowanie na duże portale, choć na małych blogach również może być. Podobnie drupal. Wordpress raczej na mniejsze blogi. Najłatwiejszy w instalacji i obsłudze jest Wordpress, w zasadzie bajecznie prosty. Joomla również, choć ma pewne wady i czasem dużo klikania tam jest. Z tych trzech najtrudniejszy w konfiguracji będzie wordpress. Do Wordpressa jest bardzo dużo wtyczek, podobnie dla Joomli - dla tego ostatniego cms'a znajdziecie także sporo darmowych ale bardzo ciekawych szablonów. Tak więc jak stawiam na joomla, ewentualnie wordpress, a jak ktoś ma więcej aspiracji i ambicji oraz trochę wiedzy informatycznej to może być i drupal.

• Upvote 1

Joomle przerabiałem, zupełnie mi nie ;leży jakis taki zagmatwany, nie polecam, co innego WordPress, wszystko zrozumiałe, przejrzyste, jesy dużo poradników w sieci, polecam wordpressa.

Mam dwa cmsy, które polecam:

• Wordpress - jeżeli planujesz serwis z treścią np. portal itd
  • Drupal - jeżeli planujesz coś bardziej pojechanego typu serwis ogłoszeniowy itd

CMC Joomla jest chyba najprostszy w obsłudze i najłatwiej jest zrobić do niego własny szablon . Wystarczy jedynie podstawowa znajomość HTML i CSS . W internecie nie beakuje darmowych kursów opisujących sposób wykonania tego typu szablonu .

Uważam, że najlepszy jest Wordpress. Jest dość często aktualizowany. Ma najwięcej styczek. Ewentualne zmiany na stronie będę najtańsze, bo najwięcej osób zna WP.

Również jestem zadwolona z WordPressa, bardzo intuicyjny, wiele bardzo fajnych i przydatnych wtyczek (zwłaszcza te, które pomagają w pozycjonowaniu).

Także myślę, że jako CMS WP jest ok, natomiast trzeba pamiętać o aktualizacjach wtyczek. Widziałem wiele autorskich CMSów i zwykle każdy sprawiał problemy przy dalszej rozbudowie contentu.

Dnia 16.01.2017 o 14:17, krzysztofkr napisał:

Moim zdaniem - autorski.

O ile nie jest to stabilna firma, dzialajaca od wielu lat, to autorski cms jest najgorszym mozliwym wyjsciem. Znika firma i wraz z nia wszelkie opcje modyfikacji czy naprawy jesli cos sie zepsuje. Wlasciwe pytanie powinno brzmiec - czy w ogole potrzebuje cms'a? Bo z moich doswiadczen wynika, ze wiekszosc klientow (przynajmniej moich) nigdy nawet do niego nie zajrzala. Tak jest przynajmniej w kwestii malych firm. Teraz ciekawa opcja sa generatory statycznych stron, przy ciaglym polowaniu na niezabezpieczone wordpressy to dla wielu klientow moze byc lepsza opcja.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować