Skocz do zawartości

Na co zwracać uwagę przy wyborze hostingu?

brodack192

Recommended Posts

- ilość transferu

- lokalizacja serwerowni

- uptime

- dopuszczalne obciążenie cpu/ram (o tym często dowiadujesz się jak go przekraczasz)

- opinie o firmie w sieci (szczególnie te dotyczące suppotu już po zakupieniu konta, przed w większości przypadków jest super)

- powierzchnia dyskowa

- cena / w stosunku do oferty

Reszta jak ilość możliwych domen do podpięcia, konta ftp, rodzaj panelu, staty, skrypty do auto instalacji itp/itd to już w zależności od indywidualnych potrzeb.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Do ogrodu krzewy owocowe, do domu torty na zamówienie warszawa. Zapraszam ;)

• 1 month later...

Jak szukasz hostingu pod zaplecze, to weź też pod uwagę ile masz adresów IP i z jakich krajów. Tutaj masz napisane więcej na ten temat. Przydaje się też opcja zamówienia serwerka na krócej niż rok, żeby spradzić jak hula, chociaż zwykle przy zamawianiu z góry na rok wychodzi taniej.

• 3 months later...

Istotnych kwestii jest conajmniej kilka, a przede wszystkim: parametry konta, stabilność, support, ceny. Ewentualnie kwestie techniczne, jeśli wymagasz od hostingu posiadania szczególnych funkcjonalności. Bo dla podstawowego serwisu, nic więcej nie jest potrzebne.

• 2 weeks later...

Tutaj już zwracasz uwagę na szczegóły, na których trzeba się znać. Myślę, że konkretne opinie klientów mają największą wartość.

Ale nie takie - hosting jest be, tylko z wymienionymi ewentualnymi, konkretnymi wadami.

• 1 month later...

Up-time, kontakt z BOK, konfigurcję serwera (wiele osób o tym zapomina), parametry konta też są istotne jednak dzisiaj odchodzą na drugi plan, podobnie z ceną. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze opinie innych użytkowników.

• 1 month later...
  • 2 years later...
Stabilność usługi. U mnie to był tak - odpaliłem test na Firehost, taniej usłudze hostingowej. Sprawdziłem jak dziala support, transfery. Postawiłem kilka stronek i sprawdziłem jak to funkcjonuje. Serwisy trzymam tam od 3 lat. Jak dotąd problemów nie było - i radzę podobne zasady szukania.

• 4 months later...
  • 1 year later...