Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
brodack192

Na co zwracać uwagę przy wyborze hostingu?

Recommended Posts

- ilość transferu

- lokalizacja serwerowni

- uptime

- dopuszczalne obciążenie cpu/ram (o tym często dowiadujesz się jak go przekraczasz)

- opinie o firmie w sieci (szczególnie te dotyczące suppotu już po zakupieniu konta, przed w większości przypadków jest super)

- powierzchnia dyskowa

- cena / w stosunku do oferty

Reszta jak ilość możliwych domen do podpięcia, konta ftp, rodzaj panelu, staty, skrypty do auto instalacji itp/itd to już w zależności od indywidualnych potrzeb.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Do ogrodu krzewy owocowe, do domu torty na zamówienie warszawa. Zapraszam ;)

Jak szukasz hostingu pod zaplecze, to weź też pod uwagę ile masz adresów IP i z jakich krajów. Tutaj masz napisane więcej na ten temat. Przydaje się też opcja zamówienia serwerka na krócej niż rok, żeby spradzić jak hula, chociaż zwykle przy zamawianiu z góry na rok wychodzi taniej.

Istotnych kwestii jest conajmniej kilka, a przede wszystkim: parametry konta, stabilność, support, ceny. Ewentualnie kwestie techniczne, jeśli wymagasz od hostingu posiadania szczególnych funkcjonalności. Bo dla podstawowego serwisu, nic więcej nie jest potrzebne.

Zwracaj uwagę na uptime, pingi serwerów oraz opinie innych klientów. A także czas procesora.

Tutaj już zwracasz uwagę na szczegóły, na których trzeba się znać. Myślę, że konkretne opinie klientów mają największą wartość.

Ale nie takie - hosting jest be, tylko z wymienionymi ewentualnymi, konkretnymi wadami.

Up-time, kontakt z BOK, konfigurcję serwera (wiele osób o tym zapomina), parametry konta też są istotne jednak dzisiaj odchodzą na drugi plan, podobnie z ceną. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze opinie innych użytkowników.

1. Opinie.

2. Support

3. Powierzchnia i transfer

4. Cena

Wtedy wszystko będzie ok. Moje konto w Hekko w zasadzie to łączy, bo pierwszy trzy pozycje spełnia, a płacę za nie śmiesznie mało.

Stabilność usługi. U mnie to był tak - odpaliłem test na Firehost, taniej usłudze hostingowej. Sprawdziłem jak dziala support, transfery. Postawiłem kilka stronek i sprawdziłem jak to funkcjonuje. Serwisy trzymam tam od 3 lat. Jak dotąd problemów nie było - i radzę podobne zasady szukania.

No ok, ale w Hekko masz w tych samych pieniądzach lepsze pakiety, mocniejsze, pewniejszą markę, dużo rabatów, tańsze domeny.

Nie bardzo nawet rozumiem w jaki celu siedzisz na ich serwerze ;-)

Wybierając hosting dla swojej strony internetowej koniecznie sprawdź stabilność serwerów i support. Możesz również porównać stosunek ceny do parametrów. Koniecznie sprawdź też czy firma wykonuje kopie i jak długo je przechowuje.  

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować