Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
plaster

Ile kosztuje pozycjonowanie przez firmę?

Recommended Posts

Ja sprawdzam cenę tutaj: http://napierwszejstroniegoogle.pl/ - fajny kalkulator wyceny pozycjonowania.

Tak, bardzo fajna ta wycena:

opony: 189,60 zł miesiąc

kredyt: 189,60 zł miesiąc

meble: 189,60 zł miesiąc

pakistańczykówka: 189,60 zł miesiąc

kurdetopolis: 189,60 zł miesiąc

dupnawyceniarka: 189,60 zł miesiąc

wszystkie frazy wyliczałem dla pozycji 1-3

jakieś wnioski?

jaja sobie robisz z poważnych ludzi? ;)

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Kliknij tworzenie stron www, a jeżeli chcesz więcej to polecam pozycjonowanie białystok. Zapraszam ;)

Dodam od siebie, że są firmy tańsze a są i droższe. Ja korzystałem z usług firmy http://businessweb.pl gdzie koszt pozycjonowania wyniósł ponad 1000 PLN na dość specyficzną frazę. Ale efekty są widoczne do tej pory, więc pieniądze nie poszły w błoto.

Raczej radziłbym omijać które chcą za frazę "200-300" zł miesięcznie, bo to jest nic nie warte...

Raczej radziłbym omijać które chcą za frazę "200-300" zł miesięcznie, bo to jest nic nie warte...

A jaki to wyznacznik 200-300 zł? Co jak chcę pozycjonować średnio trudną frazę regionalną np. zakład pogrzebowy Tychy. Według Ciebie mam nie brać w ogóle pod uwagę firm, które podadzą cenę niższą niż 300 zł?

Ceny fraz są uzleżnione sa od kilku aspektów, tj.

1. trudności czyli ile osób sie na nie pozycjonuje

2. regionalizacji czy czy mają byc to frazy na dane miasto czy ogólnopolskie

3. oraz na jakich pozycjach chcemy być czy satysfakcjonuje nas top 8 czy tylko to 1-3

Kalkulatory jak są na internecie nie mają nic wspólnego z cenami na rynku. Poszukując firmy powinnismy sprawdzić jakie ma osiągniecia i czy moze zpewnić nam takie wyniki. Nie jest trudno powierzyc firie reklame za 200 zł i nic z tego nie miec. Reklama kosztuje i będzie coraz droższa, wiec wybierając ofertę nie kirujmy sie ceną bo tanio to znaczy źle

Każda wycena powinna być zrobiona indywidualnie i ręcznie w opraciu o analizę danych jakie można wyciągnąć za pomocą narzędzi np. majesticseo, ahrefs i wielu innych. Żadna automatyczna wycena nie będzie tak dokładna i wiarygodna jak ręczne wycenienie poszczególnych fraz.

PS.

Zauważyłem ostatnio, że jest coraz więcej firm, które chcą płacić tylko za top5 albo tylko za top3, robi ktoś coś takiego? ;)

Frazy średnio-trudne to kilka tysięcy miesięcznie. Im firma ma jednak więcej klientów tym tracimy na jakości usługi.

Dokładmie, lecz za 2-3 tysie to frazy typu

- opony

- drzwi

A takie frazy acerola to rząd dziesiątek złotych a nie setek.

To zależy od ilości fraz, pakietu. Najniższy pakiet to raczej takie 200zł za 10godzin pracy w miesiącu.

Wszystko zależy od tego:

jaka firma pozycjonouje nam sklep internetowy

od tego na jakie frazy sprzedajemy

jaki jest to produkt

od naszych własnych funduszy na pozycjonowanie stronki www....

Czy trzeba stronę zoptymalizować czy nie.... Jak widzisz jest wiele czynników. 

Cena zależy przede wszystkim od konkurencyjności fraz, a głównymi determinantami są wiek domen w top10 oraz wiek linków do nich prowadzących tak w skrócie. Oczywiście czynników jest dużo więcej. Na najbardziej konkrecyjnych frazach stosowane są dość mało powszechne metody co powoduje, że koszt ich pozycjonowania jest dużo wyższy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować