Skocz do zawartości
Dave23

Onet Link - nowy program partnerski Onetu

Recommended Posts

OnetLink to boksy z newsami pochodzącymi z Onetu. Bloger lub właściciel zamieszczając widget na stronie nie tylko uzupełnia go o dobrane tematycznie newsy, ale również zarabia, gdy internauta zainteresuje się wiadomością i w nią kliknie. Sieć działa zatem podobnie jak popularne na rynku Adkontekst, czy Adsense, ale zamiast reklam są newsy.

Według mnie ciekawa opcja do sprawdzenia? Ktoś z Was już testował ten program?

pozdr.

Ale jeśli ktoś tutaj coś prezentuje, to powinien odpowiedzieć na zadane pytania. Przynajmniej taka jest moja opinia na ten temat.

Przepraszam za przestuj...

Stawki CPC zależą od ciastek (cookies). Jeśli w zajawkę newsa kliknie internauta, który był w ciągu ostatnich 30 dni na serwisie onet, stawka wyniesie 3 gr. Jeśli kliknie w nią user, który w ciągu ostatnich 30 dni na serwisach onetu nie był (nie ma ciastek onetu w przeglądarce) wtedy stawka wynosi 20 gr.

W mojej ocenie stawki są atrakcyjne, biorąc pod uwagę, że nie mówimy tu o reklamach, tylko o dobranych kontekstowo newsach, które dodatkowo wzbogacają daną stronę.

Trzeba brać tu też pod uwagę, że CTR-y są zazwyczaj znacznie wyższe niż przy emisji reklam. Więc w finalnym rozrachunku eCPM jest bardzo atrakcyjny. Nie będę podawał jaki, bo to zależy od wdrożenia i samego serwisu. Dlatego zachęcam do testów.

Próg wypłaty to 100 zł. Gdy chcesz wypłacić środki wystawiasz fakturę lub rachunek. Przed wypłatą Onet sprawdza kliknięcia pod kątem spamu. Następnie pieniądze przelewane są na Twoje konto.

Ciekawe, nie słyszałem o tym. Jakoś słabo to promują chyba, myślę, że wielu właścicieli stron jeszcze o tym nie wie.

Zapraszam do rejestracji konta na http://link.onet.pl W kilka minut, bez żadnych zobowiązań i kosztów można wdrożyć boksy na swój serwis. Zachęcam do testów i dzielenia się spostrzeżeniami.

Stawka za kliknięcie: 3 grosze. Na Waszym miejscu dałbym sobie z tym spokój bo to jakieś dziadostwo niezłe jest...

To nie prawda, że stawka za kliknięcie = 3 gr.

CPC w Onet.Link jest od 3 do 20 gr. Tak więc 3 grosze to minimalne CPC, a maksymalne CPC to 20 gr.

Osoby, które mają nieco doświadczenia z tematem wiedzą, że w pierwszej kolejności warto patrzeć na eCPM, a ten w One.Link potrafi być wyższy niż w sieciach reklamy kontekstowej. Wynika to głównie z faktu, że internauci chętniej klikają w newsy Onetu niż w reklamy. W Onet.Link można zatem liczyć (przy rozsądnym wdrożeniu) na wysoki CTR.

nigdy nie sądziłam, że mozna w taki sposób zarabiac, ale zainteresuję się teraz tym tematem

Właśnie uruchomiony został blog Onet.Link, który na pewno będzie przydatny. Znajdziecie tam porady dotyczące spraw formalnych, optymalizacji emisji, a także przyklady wdrożeń Onet.Link.

Polecam http://blog.link.onet.pl/

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się