Skocz do zawartości

Galeria w PHP i MySQL

djsamera

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie się przywitam - jestem tutaj nowa [:P/>]

Do rzeczy...

Mam problem, który polega na stworzeniu galerii zdjęć w PHP i MySQL. Dlaczego akurat taki rodzaj galerii?

Pokaże to poprzez ilustracje:

galeria.jpg

Galeria musi mieć połączenie z bazą danych w których zawarte są informację - w tym wypadku filtry.

Natomiast każde zdjęcie musi mieć przypisany filtr (a nawet kilka) na podstawie których można byłoby je sortować - w momencie gdy kliknie się w jeden z filtrów, automatycznie posortuje galerię według wybranego filtra. Funkcja podobna do serwisu allegro.pl

Następnie po kliknięciu na zdjęcie (miniaturkę) - ładuje stronę ze zdjęciem i takimi informacjami:

zdjecie.jpg

Strona załaduje zdjęcie w 100% rozmiarze. Dodatkowo wyświetli jego nazwę i kolejno filtry w których jest przypisany.

-----------------------

Nie podałam w przykładzie, ale gdybym miała dodatkową opcje

np. "zdjęcia na sprzedaż" gdzie trzeba przypisać słowo "tak" "nie" do filtracji zdjęć,

to jest możliwość aby zdjęcie po kliknięciu ukazało informację, czy jest ono na sprzedaż czy nie?

Zdaje sobie sprawę, że to bardzo złożona praca - właściwie zaczynam się bawić w PHP i MySQL - wiem, że da się zrobić coś takiego jak opisałam wyżej.

Zatrzymałam się w miejscu... Mam już bazę danych, wiem jak załadować plik w którym byłby zawarty skrypt.

Problem zaczyna się z napisaniem takiego skryptu, który by się logował, wyświetlał to co chce i sortował jak należy...